DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Elektromobilność w powiecie pruszkowskim


Powiat pruszkowski realizuje przedsięwzięcie, które polega na przygotowaniu dokumentu „Strategia rozwoju elektromobilności Powiatu Pruszkowskiego na lata 2019-2040”, jest to możliwe dzięki umowie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i przyznanej dotacji do 100 000 tys. zł.

Plan rozwoju elektromobilności w Polsce obliguje instytucje publiczne do aktywnej polityki w kreowaniu rozwoju elektromobilności, przede wszystkim poprzez budowę infrastruktury i propagowanie użytkowania pojazdów elektrycznych. Strategia rozwoju elektromobilności przyczyni się do rozwiązania zidentyfikowanych na terenie powiatu pruszkowskiego problemów i potrzeb mieszkańców w zakresie polityki transportowej, pośrednio przyczyni się do poprawy jakości powietrza  oraz zwiększenia dostępności nowoczesnych rozwiązań technicznych związanych np. z korzystaniem przez mieszkańców z elektrycznych środków transportowych.  

Obecnie trwają prace polegające na zebraniu niezbędnych danych do opracowania dokumentu. Wdrożenie rozwiązań określonych w strategii ma służyć nam wszystkim, dlatego też zachęcamy mieszkańców i przedsiębiorców z terenu powiatu pruszkowskiego do wypełnienia ankiet, które znajdują się na naszej stronie internetowej: www.powiat.pruszkow.pl (ankieta dla mieszkańców – https://bit.ly/2yKtAV9, ankieta dla lokalnych przedsiębiorców – https://bit.ly/35adeBk).

Rzecznik prasowy powiatu pruszkowskiego

MS 8/2020, 14 maja 2020