DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Miejski system pomocy dla seniorów podczas epidemii

W ramach akcji „Warszawa Wspiera”Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy uruchomił Dzielnicowy Zespół Wsparcia, który będzie pomagał osobom samotnym, szczególnie zagrożonym zachorowaniem, które powinny ograniczyć wyjścia z domu.

Dzielnicowy Zespół Wsparcia zorganizuje pomoc przy zrobieniu podstawowych zakupów, m.in.: spożywczych, artykułów higienicznych, leków oraz karmy dla zwierząt, a także np. przy wyniesieniu śmieci.

Świadczenie pomocy odbywa się w taki sposób, aby całkowicie wyeliminować niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem, wolontariusze zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej. Wsparcie świadczone jest raz w tygodniu w miarę możliwości przez tę samą osobę przez cały czas trwania akcji. Wolontariusze kontaktują się z potrzebującymi poprzez domofon lub telefon, podając swoje imię i nazwisko, potwierdzając zgłoszoną potrzebę wsparcia i prosząc o przygotowanie się do wizyty.

Kontakt – tel. 22 277 34 77

ursus.wsparcie@um.warszawa.pl

Przydatne numery telefonów:

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus – tel. 22 277 34 40,

w okresie epidemii koronawirusa – zaspokojenie podstawowych potrzeb w formie ciepłego posiłku, zakupów, wsparcia psychologicznego, kontaktu z organizacjami wolontarystycznymi.

Strona WWW: ops-ursus.pl

e-mail: sekretariat@ops-ursus.pl 


Telefon zaufania dla osób starszych
– 22 635 09 54,prowadzony przez Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, poniedziałek-piątek 17.00–20.00. Mogą zadzwonić osoby starsze, samotne, potrzebujące wsparcia psychologicznego.


Fundacja Projekt Starsi – tel. 537 375 505(można dzwonić i nagrać wiadomość, organizacja oddzwania).

Pomoc osobom starszym krzywdzonym przez swoich bliskich, pomoc interwencyjna (zgłasza odpowiednim służbom i monitoruje przypadki przemocy wobec starszych). Wsparcie psychologiczne, pomoc prawna.

Fundacja Wsparcie – tel. 793 413 489

Pomoc rodzinom osób z Alzhaimerem oraz demencją

od wtorku do soboty w godz. 10.00–14.00

dyżury psychologa: we wtorki i soboty.


MS 07/2020, 30 kwietnia 2020