DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Dezynfekcja w Gminie Ożarów Mazowiecki

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS CoV-2, Gmina Ożarów Mazowiecki 20 kwietnia br. podjęła decyzję o prowadzeniu, w ramach działań prewencyjnych, systematycznej dezynfekcji na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki miejsc publicznych, z których najczęściej korzystają mieszkańcy (w szczególności przystanki komunikacji publicznej, place przed sklepami, aptekami, bankomatami i placówkami pocztowymi oraz ławki, chodniki, kosze na śmieci).

Działania prowadzone są przy pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim z wykorzystaniem metody ozonowania, która jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt.

Odkażanie wyznaczonych miejsc wykonywane jest zgodnie z wytycznymi przekazanymi samorządom przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dezynfekcja będzie prowadzona cyklicznie do zakończenia zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że jeśli spotkamy na swojej drodze agregat rozpylający, powinniśmy bezwzględnie zastosować się do poleceń strażaków, opuszczając miejsce przeprowadzania zabiegu.

Paweł Kanclerz – Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

Jarosław Rasiński – Naczelnik OSP

Marcin Olesiński – Prezes zarządu OSP

MS 07/2020, 30 kwietnia 2020