DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Zostajemy w domu

Dla zabezpieczenia zdrowia mieszkańców gminy Brwinów wprowadzone zostały ograniczenia w funkcjonowaniu instytucji, zamknięte zostały place zabaw i targowisko. Zostały określone szczególne formy pomocy, które będzie realizować Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie.

Po posiedzeniu gminnego zespołu zarządzania kryzysowego burmistrz Arkadiusz Kosiński wydał w tym tygodniu zarządzenia, które wprowadzają na terenie gminy Brwinów działania wynikające z nowych zadań ustawowych, zaleceń Wojewody Mazowieckiego oraz rekomendacji Sanepidu.

Zostały zawieszone do odwołania: wszelkie spotkania, imprezy, wydarzenia kulturalne lub sportowe organizowane w budynkach oraz obiektach administrowanych przez gminę Brwinów. Zamknięte zostały też publiczne miejsca służące rekreacji – place zabaw, siłownie plenerowe, boiska oraz tory pumptrack. Chociaż nie wszystkie posiadają ogrodzenie z zamykaną na klucz furtką, na wszystkich zostały rozwieszone informacje. Spotykanie się w takich miejscach większych – np. młodzieży czy spacerujących matek z dziećmi – mogłoby niepotrzebnie narażać na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Targowisko miejskie funkcjonowało jeszcze w sobotę 14 marca, ale teraz jego działanie zostało zawieszone do odwołania. Kupcy w tej sytuacji organizują dostawy owoców i warzyw „na telefon”, część z nich przestawiła się na dostarczanie owoców i warzyw do sklepów funkcjonujących na terenie gminy Brwinów.

Wszystkie jednostki organizacyjne gminy Brwinów (w tym m.in. Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie) zostały zobowiązane do odwołania imprez, wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych, zajęć dodatkowych, niezależnie od liczby uczestniczących w nich osób.

Aktualne – dla wszystkich, którzy ze względu na charakter swojej pracy, zamknięcie szkół i przedszkoli itp. mają możliwość ograniczenia przemieszczania się – pozostaje hasło #zostajemywdomu

 

MS 5/2020, 26 marca 2020