DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Dołącz do nas! Rozlicz PIT w gminie Michałowice

To tylko dwa kroki Wystarczy złożyć zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie i wpisać gminę Michałowice jako miejsce zamieszkania, a dzięki temu część Państwa podatku dochodowego będzie przeznaczona na działania realizowane w naszej gminie.

Podatek dochodowy od osób fizycznych jest jednym z głównych dochodów naszej gminy, stanowi aż 43,4%. Od każdego 1000 zł zapłaconego podatku do naszej gminy wraca blisko 38%, czyli 380 zł, ale tylko w przypadku, gdy nasi mieszkańcy:

składają zeznanie w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie oraz

wpisują gminę Michałowice jako miejsce zamieszkania

To tylko dwie rubryki do wypełnienia, a zmienić mogą wiele! Dzięki temu część Państwa podatku dochodowego zostanie przeznaczona na działania realizowane bezpośrednio przez naszą gminę (szczegółowo – na co przeznaczane są nasze pieniądze – w infografice na stronie www.michalowice.pl/dzieje-sie/aktualnosci).

Ustawa o PIT (ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym, art. 45 ust. 1b) określa, że urzędem skarbowym właściwym do składania rocznych zeznań podatkowych jest urząd stosowny według miejsca zamieszkania podatnika. Równoznaczne jest to z tym, że dla organu podatkowego adres zameldowania nie ma żadnego znaczenia.

Sprawdź na co przeznczone są nasze pieniądze – Budżet 2019

MS 5/2019, 28 marca 2019