DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

List otwarty Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego

#zostańwdomu


Szanowni Mieszkańcy,


Po kilkunastu zarządzeniach, zamknięciu już prawie wszystkiego, co było do zamknięcia, po radykalnych decyzjach administracyjnych i wielu godzinach trudnych rozmów ze współpracownikami uważam, że przyszedł moment żeby zwrócić się do Państwa nie tylko jako burmistrz, ale przede wszystkim jako sąsiad, kolega i mieszkaniec gminy Ożarów Mazowiecki.


Nie mam złudzeń, pandemia nie jest koszmarnym snem. Jutro, kiedy się obudzimy, w dalszym ciągu przybywać będzie zainfekowanych, przed nami zapewne jeszcze wiele poranków i dni pełnych niepokoju. Nie wstydźmy się naszego lęku, bo on, mam nadzieję, zmusi nas do racjonalnego zachowania. Natomiast nie ulegajmy przerażeniu i panice. Przestrzegajmy wskazań i zaleceń służb. Pisząc ten list do Państwa, wiem że nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem w naszej gminie. Nie wiem do kiedy uda nam się obronić, zróbmy wszystko, aby przypadków zakażenia było jak najmniej.


Trochę staromodne, jakby wycofane z obiegu, słowo SOLIDARNOŚĆ powraca z całą głębią swego znaczenia jako poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności... za siebie, za innych. Widzę, jak większość z nas jest bardzo zmobilizowana i konsekwentna w swoich postanowieniach i działaniach. Z nadzieją na przyszłość spoglądam również na samopomocowe ruchy wsparcia... Drobne gesty, zakupy dla potrzebujących pomocy sąsiadów, przestrzeganie zasad, wzajemne napominanie się w przypadkach pokusy lekceważenia obowiązujących przepisów... Dzisiaj takie właśnie zachowania oznaczają solidarność. Oczywiście zdarzają się też przypadki brawury i nieodpowiedzialnego postępowania w obliczu tej poważnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.


Dlatego już nie apeluję, lecz wzywam jako przedstawiciel całej wspólnoty:


– zachowuj dystans w sklepie,
nie twórz kolejki przed przychodnią zdrowia,
nie wychodź bez potrzeby z domu,
Mszę św. oglądaj w telewizji lub słuchaj w radiu,
unikaj skupisk ludzkich,
dbaj o higienę osobistą.


Za chwilę będzie coraz cieplej, ale to nie powód do gremialnych wycieczek do parku czy na boisko. Jeszcze zdążymy nacieszyć się słońcem, jeśli oczywiście damy sobie wspólnie szansę...


Ten świat nie jest ani Twój, ani mój... To nasze wspólne miejsce do życia... Podkreślam – WSPÓLNE.


Pamiętajmy, że epidemia trwa i pokażmy jej, w miarę naszych możliwości, iż w naszej gminie jest bardzo niemile widziana. Nie zapominajmy o lekarzach, pielęgniarkach i ratownikach medycznych, strażakach, strażnikach miejskich, policjantach, urzędnikach, sprzedawcach, pracownikach poczty oraz wszystkich innych znajdujących się na „pierwszej linii frontu” – wspierajmy ich w pracy.


Dbajcie o siebie...


Paweł Kanclerz


Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego


MS 5/2020, 26 marca 2020