DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

„Wielkie Granie i Ślizganie” w Ursusie

W niedzielę, 13 stycznia, odbyła się kolejna edycja wydarzenia sportowo-rekreacyjnego „Wielkie Granie i Ślizganie” na lodowisku URSUS przy szkole Podstawowej nr 14 (ul. Sosnkowskiego 10). W tym roku w programie muzycznym znalazły się występy Młodzieżowej Grupy Musicalowej, zespołu „36,6” i oczywiście gwiazd wydarzenia: Natalii Szroeder i Zespołu Video. Imprezę poprowadzili Maciej Smoliński i Andrzej Kołodziej. Koncertom towarzyszyły liczne konkursy oraz gry i zabawy na lodzie, przygotowane przez AZS Warszawa. Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek w formie grochówki i ciepłej herbaty.

W ramach sportowej części imprezy w przyszkolnej hali namiotowej rozegrany został mecz piłki nożnej (!) pomiędzy koszykarkami UKS4 Ursus (II liga) i siatkarkami UKS Iskra Warszawa (III liga), który zakończył się zwycięstwem siatkarek 1:0. Sędziował sam prezes KS URSUS – Paweł Wysocki. Dla miłośników biegania przygotowano bieg na dystansie 2500 m – „Wielkie Granie i Bieganie”, który wystartował o 13.30, a wzięły w nim udział 84 osoby. Wyniki biegu: Mężczyźni: I – Paweł Krochmal (8:36), II – Filip Cholewiński (8:47), III – Przemysław Kaliński (8:58); Kobiety: I – Sylwia Gajda (10:56), II – Monika Strobin (10:57), III – Maja Mackiewicz (12:04).

Wydarzeniem towarzyszącym „Wielkiemu Graniu i Ślizganiu” była zbiórka prowadzona przez wolontariuszy na rzecz WOŚP, a wśród kwestujących byli: Burmistrz Bogdan Olesiński, Zastępcy Burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, poseł Andrzej Halicki, Radna m.st. Warszawy Maria Łukaszewicz oraz Radni dzielnicy Ursus Maria Miszkiewicz i Dawid Kacprzyk. Były także do licytacji atrakcyjne pamiątki sportowe, m.in.: Koszulka Lechii Gdańsk Rafała Wolskiego z autografem, Koszulka Repr. Polski w Piłce Ręcznej Kamila Adamczyka z autografem, Koszulka ONICO Polska Bartosza Kwolka z autografem, Koszulka KS Ursus Warszawa z autografami zawodników, Piłka Nike oraz szalik z podpisami zawodników KS Ursus Warszawa, Kalendarz Repr. Polski w Piłkę Nożną. Całkowita kwota zbiórki to ponad 146 tys. zł (w tym 1740 zł – licytacje pamiątek). (P)