DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Świetny wynik piastowskich wolontariuszy!

W piastowskim Miejskim Ośrodku Kultury, przeciskając się w tłoku uczestników 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozmawialiśmy m.in. z szefową tamtejszego Sztabu WOŚP Hufiec Piastów Anną Krajewską. – Już od 7 rano zaczęliśmy z naszymi wolontariuszami składać puszki. W tym roku mieliśmy wyjątkowo liczny Sztab: 61 osób – relacjonowała.

Sztab

W skład piastowskiego Sztabu weszły np. osoby z inicjatywy Półki do Spółki, jak i z przedsięwzięcia Graty z Chaty Piastów. – Od 9:00 rozdaliśmy identyfikatory. (...) Po 10:00 przedszkolaki z placówek na ul. Godebskiego i Lelewela oraz uczestnicy zajęć piastowskiego Ośrodka Kultury wystawili przepiękne jasełka – relacjonowała dla nas Anna Krajewska. Podczas wydarzenia można było nawet zostać dawcą szpiku dzięki stoisku Fundacji DKMS! Na 1. piętrze trwała wymiana różnych przedmiotów w ramach akcji „Graty z Chaty Piastów”.

Licytacje

Przez cały czas w sali kinowej MOK trwały licytacje, które nie odbyłyby się, gdyby nie ogromne wsparcie lokalnych przedsiębiorców z Piastowa. Licytowano gadżety WOŚP (nerki, kalendarze, budziki, ramki, torebki), kubki, części rowerowe, vouchery na: wydruki, pieczątki, wizytówki, pizzę, kolację, manicure tradycyjny oraz hybrydowy, przejażdżkę ekskluzywnymi, starymi samochodami z Muzeum Motoryzacji, czipowanie psów, rękodzieło oraz wiele innych przedmiotów i atrakcji.

Udało się również porozmawiać z Robertem Frączkiem z inicjatywy Półki do Spółki: – Razem z Orkiestrą gramy już 3. rok! (...) WOŚP dla nas jest fajnym celem. To bardzo mocno integruje społeczność lokalną, dlatego postanowiliśmy, że musimy tutaj być! (...) Wydaje mi się, że spokojnie ponad 100 osób do nas przyszło [do godz. 14:00 – przyp. aut.], każda przyniosła od 10. do kilkunastu książek. (...) Na licytacje daliśmy 3 pakiety. Każdy zawierał: koszulkę „Półki do Spółki”, torbę „Półki do Spółki” i egzemplarz książki.

Finał przy ognisku

Wieczór zakończył się na placu OSP przy ul. Warszawskiej, gdzie odbył się Moto Show dzięki Mechanice Pojazdowej MirMal oraz Muzeum Motoryzacji i Techniki. Na mieszkańców czekało też wspólne ognisko z kiełbaskami. A po godz. 22:00 Anna Krajewska poinformowała nas, że w Piastowie udało się zebrać aż 36 722,85 zł!

Agnieszka Gorzkowska

MS 01/2019, 17 stycznia 2019