DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Urząd Gminy Raszyn sam zorganizował komunikację autobusową między Pruszkowem a Raszynem

Koniec kursowania linii L23

Od 1 stycznia nie funkcjonuje lokalna linia L23. Ponad 5 lat dowoziła pasażerów do Pruszkowa. Pasażerowie mogli korzystać z przewozów bez dodatkowych opłat pod warunkiem, że byli posiadaczami Warszawskiej Karty Miejskiej z zakupionymi biletami okresowymi. W zamian zmienił się rozkład gminnej linii R1, a od Nowego Roku ruszyła także nowa linia R2.

2 stycznia uległ zmianie rozkład jazdy linii autobusowej R1 łączącej Gminę Raszyn z Pruszkowem, Michałowicami oraz Warszawą. Trasa linii została wydłużona do przystanku autobusowego Pruszków, Urząd Skarbowy 01.

Zwiększeniu uległa również liczba kursów. Przewozy realizowane są według założeń: 13 kursów dziennie, pięć razy w tygodniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem przypadających w tym okresie dni ustawowo wolnych od pracy.

Przewoźnikiem jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o. z siedzibą 05-825 Grodzisk Mazowiecki przy ul. Chełmońskiego.

Cenę za bilety uchwaliła Gmina Raszyn. Bilet jednorazowy normalny zakupimy w cenie nie wyższej niż 4 zł; jednorazowy ulgowy w cenie nie wyższej niż 2 zł; miesięczny normalny w cenie nie wyższej niż 80 zł; bilet miesięczny ulgowy w cenie nie wyższej niż 40 zł.

Bagaż i zwierzęta przewieziemy bez opłat. Pasażerowie posiadający Raszyńską Kartę Mieszkańca i kupujący ze zniżką bilety aglomeracyjne Warszawa+, mogą jeździć liniami R1 i R2 za darmo.

Nowa linia R2

Również ten sam przewoźnik w tych samych cenach obsługuje nową linię R2. Autobus kursuje na trasie Rybie – Raszyn – Puchały – Wypędy – Janki – Sękocin Nowy – Falenty Duże – Falenty – Falenty Nowe – Podolszyn Nowy.

Linia autobusowa została uruchomiona przy wsparciu finansowym uzyskanym w ramach ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Linia wykonuje 12 kursów dziennie, pięć razy w tygodniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem przypadających w tym okresie dni ustawowo wolnych od pracy oraz 4 kursy w soboty, niedziele i święta. W związku z nową linią będą sukcesywnie włączane do obsługi także nowe przystanki.

Na razie autobus będzie obsługiwał tylko przystanki obecnie istniejące.

Na podstawie informacji ZTM i Urzędu Gminy Raszyn

Agnieszka Gorzkowska

MS 1/2020, 16 stycznia 2020