DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Michałowice

Oj, działo się działo w Gminie Michałowice podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jak co roku kulminacyjne wydarzenia związane z finałem odbyły się w dwóch miejscach: w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie i Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi. Oczywiście kwestowano na terenie całej gminy, jednak to właśnie w tych dwóch sztabach na mieszkańców czekało najwięcej okazji do wsparcia Orkiestry. Loterie fantowe, aukcje, kiermasze rękodzieła, pokazy, występy artystyczne i kawiarenki – skutecznie przyciągały darczyńców, którzy chętnie wrzucali pieniądze do puszek.

Komorów

Sztab 4998 – zlokalizowany w ZSO w Komorowie, swoją działalność rozpoczął o godz. 13:00 i do późnych godzin popołudniowych intensywnie pracował, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Bez wyjątku wszystkie inicjatywy zostały potraktowane jednakowo i każdy grosz się liczył, dlatego też wszyscy – zarówno dzieci, młodzież, rodzice, jak i nauczyciele – starali się zebrać jak najwięcej pieniędzy. Starania nie poszły na marne, bo tegoroczny wynik był lepszy od ubiegłorocznego o blisko 30% – zebrano aż 69 744,22 zł. To rekordowa kwota, jaką udało się zebrać podczas dotychczasowych finałów WOŚP w Komorowie.

Nowa Wieś

Rekordów nie zabrakło również w sztabie 1028, który swoją siedzibę miał w ZSP w Nowej Wsi. Po raz pierwszy od kiedy w szkole gra Orkiestra, licytacje przeznaczonych na WOŚP przedmiotów były tak zacięte, że wynik zaskoczył samych koordynatorów. Na aukcjach zebrano 17 200 zł. Jednak aukcje to nie wszystko – wolontariusze do puszek oraz na stoiskach z loterią, rękodziełem i w kawiarence zebrali dodatkowe 67 800 zł.

Głównym wydarzeniem finału w Nowej Wsi była „ściskawa”, czyli bicie rekordu na jak największą liczbę osób zgromadzonych w symbolicznym sercu o powierzchni 20m2. W tym roku dotychczasowego rekordu (813 osób) nie udało się pobić – do serca weszło 566 osób – ale i tak zabawa przyniosła mieszkańcom wiele radości, a łączna kwota, którą udało się zebrać podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniosła 85 000 zł.

(ww)

MS 01/2019, 17 stycznia 2019