DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wygraj Sukces w Piastowie


W Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie 26 kwietnia 2017 r. odbyły się eliminacje w ramach XXII edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”.

Pierwsza edycja tego konkursu miała miejsce w 1996 roku w Tarnobrzegu. Organizatorzy (Tarnobrzeski Dom Kultury i Jarosław Piątkowski ze Studia Pro-Media) postawili sobie za cel prezentację i popularyzację dorobku artystycznego solistów i instruktorów przede wszystkim z ośrodków wiejskich. Wówczas do rywalizacji przystąpiło blisko 300 dzieci. Przez lata konkurs coraz bardziej zyskiwał na popularności i w tegorocznej edycji wzięło udział 2346 wokalistów. W kwalifikacjach, które odbyły się w 54 ośrodkach w całej Polsce, wzięli udział uczniowie w 4. kategoriach wiekowych. Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie 2 piosenek w języku polskim.

W Piastowie wystąpiło 50 młodych wykonawców. Oceniała ich komisja artystyczna w składzie: Aneta Figiel, Agnieszka Kowalska oraz Bogdan Koblański. Do kolejnego etapu zostało wybranych 9 osób. Znalazły się wśród nich Maja Fal ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszkowie z opiekunem artystycznym Anną Piotrowską, Małgorzata Konieczna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie z opiekunem artystycznym Bogumiłą Jaroszuk i Zuzanna Bomze z Opaczy Kolonii z opiekunem artystycznym Magdaleną Ptaszyńską. Wyróżnieni zostali m.in.: Tymon Krylik ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Azymut” Fundacji „Sternik” w Pruszkowie z opiekunem Mateuszem Dudzikiem, Zuzanna Głodkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszkowie z opiekunem Anną Piotrowską i Anna Głosek z Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Gęsickiego „Juno” w Piastowie z opiekunem Ewą Jarocką-Sadowską.

Finał odbędzie się 21 czerwca w Tarnobrzegu. Główną nagrodą 22 edycji Konkursu dla laureata Grand Prix i jego instruktora jest wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem (realizacja od 1 lipca do 15 sierpnia 2017 r.).

 

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 8/2017, 11 maja 2017