DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Rada Warszawy przegłosowała zmiany, które wpłyną na ceny biletów Zarządu Transportu Miejskiego

Wkrótce nowe ceny biletów


Dzięki podjętym decyzjom już od 1 września bezpłatnie komunikacją miejską podróżować będą: uczniowie stołecznych szkół podstawowych i gimnazjów, zarówno publicznych jak i niepublicznych, oraz uczniowie mieszkający w Warszawie i uczący się w innych, nie stołecznych placówkach oświatowych.

Szkoły już zbierają od rodziców wnioski przygotowane przez ZTM. Następnie, odeślą do ZTM już wypełnione wnioski wraz ze zdjęciami dzieci. Uprawnienia będą wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole, jednak nie dłuższy niż 4 lata.

Tańsze bilety dwustrefowe

Natomiast od 1 czerwca mieszkańcy metropolii zapłacą mniej za bilety długookresowe ważne w obu strefach. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zapłacą od czerwca 180 zł (zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie), a użytkownicy biletów 90-dniowych 460 zł (w portfelu pozostanie im 76 zł). To nie koniec zmian.

Nowe rodzaje biletów

Zostaną wprowadzone nowe rodzaje biletów. Skorzystają na tym grupy szkolne: w ofercie będzie bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 zł. Specjalnie z myślą o wszystkich przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni, do taryfy przywrócono bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa). Organizatorzy konferencji będą mogli zakupić tzw. bilet konferencyjny dla ich uczestników, na wybrany czas.

Na podstawie informacji ZTM

Agnieszka Gorzkowska

MS 6/2017, 12 kwietnia 2017