DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

• Odsłon łącznie: 0
facebook

Piastów. Rozkręca się cykl Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

Trzecia wygrana Pawła Krochmala

W niedzielę, 15 kwietnia, w Piastowie, blisko 200 zawodników wystartowało do rywalizacji w „Biegu Chrztu Polski” na dystansie 966 metrów. Był to trzeci bieg w cyklu Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych.

Trzeci bieg i trzecia wygrana Pawła Krochmala. Przypominamy, że pan Paweł jest trenerem utworzonej specjalnie na piastowskie Grand Prix grupy „Rozbiegany Piastów”. Tym razem znalazł godnego rywala. Drugie miejsce zajął Wawrzyniec Pawski z „Olaf Woźniak Team”, który w pierwszym biegu, mimo upadku, uplasował się na 3 miejscu. 34-latek pochodzi z Zakopanego, od 2 lat mieszka w Warszawie. W czasie studiów na Politechnice Krakowskiej zdobył w sztafecie 4 × 400m akademickie mistrzostwo Polski. Zapowiedział udział w piątym biegu cyklu – 20 maja, w którym będzie walczył o zwycięstwo. Na trzeciej pozycji przybiegł Filip Cholewiński z Piastowa.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Anna Szewczykowska, reprezentująca „Team 360 Stopni”, drugie – Sylwana Gajda z Warszawy, a trzecie – Aleksandra Szafrańska z „Rozbieganego Piastowa”.

Rekordowa liczba biegaczy

Z uwagi na zgłoszenie się blisko 200 zawodników, bieg został podzielony na dwie tury – open i do lat 16.

W kategorii „U 16 dziewczynki” zwyciężyła 11-letnia Kornelia Lenart z grupy „Kolarski Team”, drugie miejsce zajęła Natalia Rogalińska a trzecie Zuzanna Drosio z „Harcbiegaczy”. W kategorii „U 16 chłopców” pierwszy na mecie pojawił się Kacper Markowski z „Rozbieganego Piastowa”, drugie miejsce zajął Antoni Zyśk z Piastowa, a trzecie Przemysław Ptaszyński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Piastowie.

Przedział wieku od 5. do 74. lat

Najmłodszą uczestniczką była Joanna Łyp, która wystartowała w towarzystwie całej rodziny – siedmioletniej siostry Zosi, mamy Moniki i taty Grzegorza. Asia ma 5 lat, chodzi do przedszkola przy ul. Lelewela do grupy „Pszczółek”. Zosia chodzi już do „zerówki”. Najstarszym biegaczem był Jan Ganiec z Piastowa, urodzony w 1944 roku.

W biegu wzięli również udział zawodnicy niepełnosprawni, nawet na wózkach.

Uhonorowanie zawodników

Puchary i dyplomy wręczali Burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski i kierownik MOSiR Jerzy Derlatka. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale ukończenia biegu i torbę z upominkami. Burmistrz zauważył, że był to najkrótszy z piastowskich biegów, ale tak podyktowała historia – Chrzest Polski miał miejsce w 966 roku. Na zakończenie pogratulował wszystkim uczestnikom i zaprosił na kolejny bieg (Konstytucji 3 Maja na dystansie 1791 m), który odbędzie się 2 maja 2018 roku w czasie obchodów Dni Piastowa.

Impreza dla każdego

Pogoda dopisała wspaniale. Wszyscy, niezależnie od zajętego miejsca, byli zadowoleni z udziału w tej pięknej imprezie. Start i meta, jak zawsze, znajdowały się na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie.

Przed nami jeszcze 7 biegów, w tym dwa na dłuższych dystansach.

Grupa „Rozbiegany Piastów” zaprasza na wspólne treningi biegowe na każdym poziomie zaawansowania! Spotkania: wtorki i czwartki od godz. 19:00 (MOSiR Piastów, al. Tysiąclecia 1). Bez zapisów! Obowiązuje zapał do ćwiczeń i dobry humor!

Tekst i zdjęcia: Jacek Sulewski