DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Świąteczne spotkanie radnych – seniorów


Rada Seniorów Dzielnicy Ursus została po raz pierwszy wybrana w czerwcu 2015 roku. Składa się z 15 osób, mających ukończone 60 lat, reprezentujących wszystkie środowiska seniorskie w dzielnicy oraz seniorów niezrzeszonych. Rada jest organem opiniującym i opiniotwórczym dla Rady Dzielnicy. Jej przewodniczącym od początku do chwili obecnej jest Bolesław Staniszewski.

Jako że „rada starszych” składa się z osób z ogromnym doświadczeniem, przewidujących, nie robią więc niczego na ostatnią chwilę. Dlatego swoje oficjalne obchody Świąt Wielkanocnych zorganizowali w Urzędzie Dzielnicy już w poniedziałek 19 marca. W tradycyjnym seniorskim „jajeczku” uczestniczyła Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska, wiceburmistrz Kazimierz Sternik i pracownicy Zespołu Obsługi Rady.

Po złożeniu życzeń i podzieleniu się jajkiem zebrani zasiedli do pięknie udekorowanego stołu zastawionego apetycznie przyrządzonymi przekąskami: jajeczkami, sałatkami, śledzikami, wędlinami. Był też wielkanocny żurek i rozmaite słodkości. Rozmawiano o zbliżających się świętach, o sprawach dotyczących mieszkańców dzielnicy, a nawet o... pszczołach. Radny Ryszard Rybak, który okazał się znawcą pszczół i miodów, opowiadał o sposobach hodowli tych niezwykle pożytecznych owadów i o ich zwyczajach.

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 6/2018, 29 marca 2018