DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ożarów Mazowiecki. Filia Biblioteki Publicznej w Józefowie gościła autorkę i miłośników jej książek

Spotkanie z Dorotą Sumińską


Nasza Biblioteka niejednokrotnie udowadniała, że sprawy zwierząt nie są w niej obojętne. Tak było także 22 września w Filii nr 1 w Józefowie podczas spotkania autorskiego z Dorotą Sumińską, zorganizowanego we współpracy z Fundacją Chcę Mieć Przyszłość. Jak widać temat ten jest bliski lokalnej społeczności, bo publiczność przybyła bardzo licznie. Niektórzy goście przyjechali nawet z Błonia i Pruszkowa.

Pani Dorota szybko nawiązała kontakt ze słuchaczami, włączając ich do dyskusji. W trakcie spotkania dołączył nieoczekiwany gość – suczka Saba, poszukująca nowego domu, przywieziona przez Panią Ewę Komor-Mazur z Fundacji Chcę Mieć Przyszłość, pragnącą w ten sposób zwrócić uwagę zebranych na problem bezdomności wśród zwierząt. Piesek poruszył serce Pani Doroty.

Może wśród naszych czytelników jest chętna osoba do jego adopcji?

Oczywiście znalazł się też czas na indywidualne rozmowy z autorką i zdobycie autografu – kolejka do stolika Pani Doroty była bardzo długa!

Jednym ze sponsorów słodkiego poczęstunku była Pracownia Cukiernicza Paweł Jancewicz mieszcząca się w Płochocinie przy ul. Lipowej 5e, której tradycje sięgają 1979 roku. – Bardzo dziękujemy!

Podziękowania należą się również Filii Domu Kultury Uśmiech w Józefowie za udostępnienie sali i rekwizytów niezbędnych do przeprowadzenia wydarzenia. Słowa uznania dla naszej niezawodnej wolontariuszki Klaudii Kucharskiej, która wsparła nas przy przeprowadzeniu spotkania i pracach porządkowych.

Cieszą nas także ogromnie słowa Pani Ewy Komor-Mazur:

(...) Jestem pozytywnie zbudowana tym spotkaniem. Widać, że społeczność józefowska jest aktywna. Może to zasługa Biblioteki jako centrum aktywności nie tylko kulturalnej ale i społecznej?”.

Oprac. MD

MS 16/2017, 12 października 2017

W dniach 16 października – 12 listopada 2017 r. Filia nr 1 w Józefowie z powodu remontu będzie zamknięta. Przypadające w ww dniach terminy zwrotu wypożyczonych książek zostaną przesunięte do czasu otwarcia placówek. Za utrudnienia przepraszamy, zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży i Oddziału dla Dzieci przy ul. Szkolnej 2.