DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Sesja do późnych godzin nocnych


XXXVI sesja Rady Miejskiej w Piastowie była wyjątkowa z kilku powo­dów. W Gimnazjum Nr 1 Burmistrz Miasta Grzegorz Szuplewski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Agata Korczak uroczyście wręczyli stypendia i nagrody za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe uczniom szkół w Piastowie. Po raz pierwszy granty „Misji Społecznej Bonny” otrzymały uzdolnione artystycznie dzieci i młodzież z Piastowa na rozwijanie talentów. Pożegnano uroczyście Danutę Oleś – wieloletniego Dyrektora Centrum Usług Oświatowych w Piastowie.

19 czerwca, przy dźwiękach koncertu „Co mi w duszy gra” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 1 w Piastowie pod kierownictwem Mateusza Mularczyka i Ewy Jarockiej-Sadowskiej wyróżniono – w obecności rodziców, nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych i radnych – tych najzdolniejszych.

Łącznie, za wybitne wyniki w nauce i w sporcie stypendia otrzymało 21. uczniów piastowskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceum. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza Hanna Babikowska pochwaliła się przy okazji zwycięskim projektem, dzięki któremu udało się pozyskać środki w wysokości 1 mln 400 tys. zł na rzecz piastowskich szkół – liceum oraz Gimnazjum Nr 2. Przez 2,5 roku trwania projektu uczniowie piastowskich szkół będą mogli liczyć na wspieranie przedsiębiorczości poprzez dodatkowe zajęcia. Ma powstać też nowa platforma edukacyjna – będzie dostępna dla każdej piastowskiej szkoły. Doposażane mają być pracownie informatyczne, matematyczne, językowe i do nauki przedsiębiorczości.

Pierwsza edycja Misji Społecznej

Po raz pierwszy nagrodzono 8. uzdolnionych artystycznie młodych mieszkańców Piastowa – dzieci otrzymały z rąk prezesa Hali Wola oraz członka zarządu firmy oraz kierownika sklepu BONNA mikrofony, wyposażenie pracowni plastycznej i dofinansowanie na stroje. Było to możliwe dzięki środkom zgromadzonym przez punkty odłożone przez uczestniczących w programie klientów sklepów sieci Hala Wola. W Piastowie w taki sposób każdy może pomóc przez zakupy w sklepie BONNA. Każdy przekazany punkt to złotówka na cele Misji Społecznej dla uzdolnionych dzieci. Kandydatów do akcji mogą zgłaszać szkoły oraz instytucje kultury.

Podziękowania dla Danuty Oleś

W czasie uroczystości podziękowano również za wieloletnią pracę Dyrektor Centrum Usług Oświatowych w Piastowie – Danucie Oleś. Objęła ona stanowisko w 1999 roku, w okresie powstawania gimnazjów. Podziękowania złożyli Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski, były Burmistrz Zdzisław Brzeziński, Przewodniczący Komisji Oświaty oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej – podkreślali owocną, wieloletnią współpracę oraz życzyli zdrowia i wszelkiej pomyślności
– Warto było przez te lata pracować. Panu Burmistrzowi Zdzisławowi Brzezińskiemu zawdzięczam, że tutaj się znalazłam. Razem zaczynaliśmy w bardzo trudnych warunkach. Udało nam się zbudować w Piastowie bardzo dobrą oświatę. Efekty oglądacie Państwo co roku przy takich okazjach jak dzisiejsza. (...) Dziękuję dyrektorom nauczycielom, burmistrzom i wszystkim radnym. Był to dla mnie wspaniały okres pracy zawodowej – dziękowała wzruszona Danuta Oleś.


Agnieszka Gorzkowska

MS 12/2017, 27 lipca 2017