DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

W październiku cały Ursus obchodził dni swoich seniorów

Senior tańczy i śpiewa


W czwartek, 19 października, w Pałacyku „Acherówka” miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów za wieloletni wkład pracy dla Klubu Seniora „Promyk”, połączona z przyjęciem, muzyką i tańcami.

Gościem honorowym był dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus” Bogusław Łopuszyński, podobno spełniający już warunki bycia seniorem. Dyrektor osobiście, wraz z Kierowniczką Społecznego Klubu Seniora „Promyk” Marianną Pyclik, Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ursusie Bolesławem Staniszewskim i wiceprzewodniczącym Jerzym Rudzińskim, wręczał pamiątkowe dyplomy i upominki szczególnie zasłużonym seniorkom i jednemu seniorowi. Dyplomami zostali uhonorowani: Maria Barbakowska, Anna Milczarek, Helena Mucha, Barbara Niedźwiecka, Barbara Niewiadomska, Elżbieta Rosochacka, Krystyna Ryczałek, Halina Siwko, Czesław Sotomski, Alicja Swoboda i Irmina Zygańska.

Uczestnicy tej szampańskiej imprezy – wszyscy zazwyczaj z co najmniej czterdziestoletnią praktyką – bawili się wspaniale przy muzyce, przekąskach i ciasteczkach. Szczególnie trudne zadanie stanęło przed panami, którzy, będąc w zdecydowanej mniejszości, musieli się wykazać wielką kondycją... taneczną. Ale doświadczenie robi swoje (wieczorki taneczne to dla nich chleb powszedni) – zarówno dziewczyny jak i chłopaki rozeszli się do domów dopiero późnym wieczorem.

Przez cały październik odbywały się obchody XXVI Dni Seniora Dzielnicy Ursus. Były koncerty, zabawy, występy kabaretowe, projekcje filmów, wybory Seniora Roku i wiele innych atrakcji. Ursuscy seniorzy to bardzo liczna i prężna część społeczeństwa dzielnicy. Biorą czynny udział w życiu Ursusa, są członkami klubów seniora, chórów, kabaretów, stowarzyszeń twórczych, uczęszczają do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od dwóch lat istnieje Rada Seniorów Dzielnicy Ursus, która jest organem opiniotwórczym i doradczym Rady Dzielnicy. Na przewodniczącego Rady Seniorów został wybrany Bolesław Staniszewski.

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 18/2017, 16 listopada 2017