DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

PRUSZKÓW. Rusza przebudowa i modernizacja kolejnych oddziałów Szpitala Powiatowego

Przyjazny szpital „Na Wrzesinie”

W Szpitalu Powiatowym przy ul. Armii Krajowej w Pruszkowie 12 września 2017 roku podpisano umowę na przebudowę i modernizację trzech oddziałów i przychodni. Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zadbał o poprawę jakości pracy i komfortu pacjentów szpitala.

W ciągu pięciu miesięcy ubiegłego roku w szpitalu za przeszło 2 mln zł został przeprowadzony remont Oddziału Wewnętrznego. Obecna inwestycja obejmie remont Oddziału Chirurgicznego, Izby Przyjęć, Poradni Endoskopowej i Przychodni Chirurgiczno-Ortopedycznej. Jej koszt to 4 177 364,28 zł. – Jest to bardzo duże wyzwanie logistyczne, ponieważ remont będzie przebiegał w trakcie normalnej pracy szpitala. Razem z wykonawcą chcemy precyzyjnie ustalić, jak będziemy wyłączać poszczególne oddziały czy przychodnie. Dołożymy wszelkich starań, żeby prowadzone prace były jak najmniej uciążliwe dla pacjentów – powiedział Tomasz Sławatyniec, od 1 listopada 2016 r. dyrektor Szpitala Powiatowego w Pruszkowie.

Według Starosty Pruszkowskiego Maksyma Gołosia remont obiektu znacząco podniesie komfort obsługi pacjentów: – Wypełniamy w ten sposób nasze przedwyborcze zobowiązania. Będziemy czynić wszystko, żeby pozyskać dofinansowanie na te działania. Mamy nadzieję na wsparcie Wojewody Mazowieckiego, który doskonale zna potrzeby pruszkowskiej służby zdrowia. Chcemy, żeby prace przebiegły jak najszybciej i skończyły się jeszcze przed końcem roku. Firma, która realizuje przetarg, ma duże doświadczenie, jesteśmy więc dobrej myśli. Liczymy też, że uda się pozytywnie rozstrzygnąć drugą część przetargu, żeby zakres robót był jeszcze szerszy.” Jeżeli drugi przetarg zostanie rozstrzygnięty (otwarcie ofert ma nastąpić już wkrótce), od strony ulicy Armii Krajowej powstanie docelowo Izba Przyjęć z podjazdem dla karetek oraz zaplecze dla poradni specjalistycznych. Przetarg opiewa na przeszło 3 mln zł, z czego lwia część to dotacja Starostwa powiatowego. Dyrektor Sławatyniec chciałby całość inwestycji zakończyć w marcu 2018 r.

Uroczystość podpisania umowy przebiegła w ekspresowym tempie, ponieważ dyrektor szpitala i przedstawiciele firmy remontowej spieszyli się do swoich obowiązków. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk na szybkie zakończenie prac.

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 15/2017, 28 września 2017