DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Powstanie przedszkole i szkoła przy ul. Hennela

Obszar północnego Ursusa zyska nowoczesny kompleks edukacyjny, w skład którego wejdą przedszkole i szkoła podstawowa. Obiekt zostanie wyposażony w boisko sportowe i dwa place zabaw. Całość ma być gotowa do 2020 roku.
Podpisanie umowy
fot. Urząd Dzielnicy Ursus

To kolejny nowoczesny kompleks edukacyjny w Ursusie, który powstaje w obecnej kadencji. W sumie na budowę lub rozbudowę szkół i przedszkoli w latach 2015–2018 wydamy ok. 110 mln zł. Zainwestowane środki trwale zmienią infrastrukturę oświatową w naszej dzielnicy. Dzięki temu zapewnimy uczniom możliwie najlepsze warunki do nauki, a nauczycielom do pracy.

Urszula Kierzkowska
burmistrz dzielnicy Ursus

Najpierw dzielnica wybuduje przedszkole, później szkołę dla blisko tysiąca uczniów. Realizacja inwestycji znacznie przyspieszyła dzięki przekazaniu przez dewelopera (firma CPD S.A.) na rzecz miasta działki pod budowę kompleksu. Akt notarialny podpisano w lutym br. Firmę reprezentowała prezes Michalina Wiczkowska, Miasto reprezentowali burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępcy – Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.

Budowa przedszkola rozpocznie się jeszcze w tym roku. Obecnie projektowany jest budynek sześciooddziałowej placówki dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z pełnym zapleczem gastronomicznym, administracyjnym i sportowym. Na terenie zewnętrznym obiektu znajdzie się ogród i plac zabaw. Każdy oddział pomieści 25 dzieci. Łącznie obiekt będzie obsługiwał 150 przedszkolaków i do 40 osób personelu. W przedszkolu przewidziano wielofunkcyjny hol na każdej kondygnacji budynku pełniący funkcję komunikacyjno-wystawienniczą, salę gimnastyczną z możliwością adap­tacji na różne imprezy i uroczystości oraz salę zajęć integracji sensorycznej.

W drugim etapie realizacji inwestycji powstanie szkoła podstawowa razem z halą sportową oraz zewnętrznym terenem sportowym.

MS 6/2018, 29 marca 2018

WIZUALIZACJE, autor: Woźnicki, Zdanowicz Architekcie s.c