DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Powstaje nowy plac zabaw


Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy już niebawem będą mogli cieszyć się kolejnym, nowoczesnym i bezpiecznym placem zabaw, który powstaje przy ul. Parkowej.

W Gminie Ożarów Mazowiecki wkrótce do użytku oddany zostanie nowy plac zabaw, który ma służyć popularyzacji aktywnych form wypoczynku i będzie miejscem spędzania wolnego czasu,  szczególnie dla dzieci, ale nie tylko.

– To już kolejny plac zabaw w naszej gminie, podobny powstanie w Józefowie. Całość inwestycji będzie kosztować prawie milion złotych. Budowa podzielona została na dwa etapy. Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu. Plac będzie ogrodzony, oświetlony i bezpieczny dla dzieci. Oprócz placu zabaw zaplanowaliśmy również siłownię zewnętrzną dla młodzieży i dorosłych – mówi Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Inwestycja realizowana jest przy ul. Parkowej, na terenach zespołu boisk Uczniowskiego Klubu Sportowego Ołtarzew, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Ołtarzewskiego, który stanowi popularne miejsce weekendowych spacerów dla mieszkańców Ożarowa Mazowieckiego i okolicznych miejscowości. Plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią amortyzującą upadki wyposażony zostanie w zapewniające aktywność ruchową i umysłową urządzenia rekreacyjne przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych.

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców będą różnorodne elementy, m.in.: zjeżdżalnie, bujaki, labirynt, linarium, trampolina, zjazd linowy oraz huśtawki.  W drugim etapie na placu zabaw pojawi się element sprawnościowy mający kształt  dwunastometrowej jaszczurki, po której można się wspinać. Dodatkowo na terenie rekreacyjnym ustawione zostaną stoły z ławeczkami.

W sąsiedztwie placu zabaw powstanie siłownia plenerowa  wyposażona w urządzenia fitness o zróżnicowanej funkcjonalności.

Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik

MS 17/2017, 26 października 2017