DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

URSUS. Nie pomogły interwencje...

Potop na ulicy Traktorzystów

Przez ostatnie pół roku mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w sprawie nietypowego tsunami na ulicy Traktorzystów. Zamieszczane na portalach społecznościowych materiały lub telefony z prośbą o interwencję u władz dzielnicy pozostały bez echa.

Niestety, w dalszym ciągu nawet po niewielkich opadach, na ulicy Traktorzystów stoi głęboka woda. Ogromne kałuże nie tylko utrudniają ruch samochodowy, ale uniemożliwiają przejście pieszym, narażając ich ponadto na niezbyt komfortowy prysznic. Przejście dla pieszych na wysokości przystanku ZTM jest całkowicie zalane, co zmusza przechodzących do omijania go w miejscu niedozwolonym, narażając na niebezpieczeństwo wypadku, a przy nasileniu ruchu spowodowanym zwężeniem jezdni na tym odcinku (ruch wahadłowy) jest to wielce prawdopodobne. Również pasażerowie oczekujący na autobus narażeni są na ochlapanie przez jadące pojazdy.

Obecnie, po zamknięciu stacji PKP, dojazd z Ursusa, np. w kierunku Śródmieścia odbywa się autobusową komunikacją zastępczą, właśnie ulicą Traktorzystów. Więcej osób przemieszcza się też swoimi samochodami, co powoduje znaczne zwiększenie natężenia ruchu.

Sytuacja taka permanentnie powtarza się po każdym deszczu. Przyczyną jest prawdopodobnie niedrożność studzienek kanalizacyjnych.

Mamy nadzieją, ze włodarze dzielnicy zainteresują „mokrym” problemem odpowiednie służby. Udrożnienie studzienek z pewnością zapobiegnie tym cyklicznym niedogodnościom.

Za zainteresowanie tematem i skuteczne działania z góry dziękujemy.

Tekst i zdjęcia Tomasz Laskowski

MS 14/2017, 14 września 2017