DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

URSUS. Organizatorzy liczyli na przybycie 500–600 osób. Pojawiło się 1800.


Piknik rodzinny w parafii


W niedzielę, 14 maja na terenach wokół Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Zagłoby odbył się wielki piknik pod hasłem „Rodzinne spotkanie w Ursusie”. Organizatorom zależało, aby w to niedzielne popołudnie przybyły całe rodziny. Dlatego przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wystąpił zespół poetycko-wokalno-kabaretowy Klubu Seniora „Wesoła Chata” i zespół dziecięcy „Wesołe Nutki” pod kierownictwem Anny i Bogdana Kałużnych. Odbył się pokaz tańca egzotycznego pod kierownictwem Sylwii Ikpeze. Zaśpiewał chór parafialny pod kierownictwem Mateusza Pietrzyka. Wystąpił zespół muzyczny Parafii Matki Bożej Fatimskiej pod kierownictwem Marka Muchy. Przez cały dzień w dolnym kościele czynna była wystawa 1000. Madonn Polskich.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji

Odbyło się spotkanie z policyjnym psem tropiącym, który stawił się w towarzystwie policjantów. Wielką atrakcją było dosiąść policyjny motocykl pościgowy. Był kącik chemiczny, można było bezpłatnie oznakować rower. Nie zawiedli też strażacy. Przybyli ze sprzętem pożarniczym i dzieci mogły założyć hełm strażacki i wcielić się na chwilę w strażaka. Dzieci mogły spróbować własnych sił w kręceniu waty cukrowej, uczestniczyły w konkurencjach sportowych i tańcu – pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Klaun wprowadzał w arkana sztuki robienia postaci i figur z balonów. Było też: malowanie buziek, przygotowanie masy plastycznej, zwanej przez dzieci potocznie glutem, oraz własnej biżuterii, makaronu i wiele innych.

Tańce i konkursy

Uczestnicy bawili się tańcząc belgijkę, poloneza i zorbę. Wiele osób wzięło udział w konkursie dla rodzin z wiedzy o historii objawień w Fatimie. Rodzinny piknik był ukoronowaniem obchodów 100-lecia objawień fatimskich. Organizatorzy liczyli na przybycie 500–600 osób, tymczasem między 13.00 a 18.00 na terenach wokół kościoła pojawiło się ok. 1800 osób. Taką liczbę uczestników na lokalne imprezy były w stanie przyciągnąć tylko czołowe gwiazdy disco polo, ale i w takich przypadkach publiczność zazwyczaj składała się z mieszkańców kilku pobliskich miejscowości. Okazało się, że zgodnie z planami na niedzielny piknik parafialny przyszli w wielkiej liczbie przede wszystkim mieszkańcy Ursusa: dziadkowie, rodzice, dzieci, z niemowlakami w wózkach włącznie.

Dla ciała i ducha

Dla wszystkich były darmowe potrawy z grilla, ciasta i napoje (hibiskusowy, woda z miętą i limonką). Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dla rodzin „Stres w rodzinie – jak sobie z nim radzić”, które przeprowadzili specjaliści Centrum Diagnozy i Pomocy Psychologicznej. Była także możliwość bezpośredniej rozmowy z osobami zaangażowanymi w życie wspólnot przyparafialnych.

Wspaniały deser

Punktem kulminacyjnym pikniku był piękny koncert Antoniny Krzysztoń z towarzyszeniem zespołu. Artystka, korzystając z okazji zapowiedziała swoją najnowszą płytę „Skarb”, której premiera odbędzie się 26 maja.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był znany z działalności społecznej Darek Stępień, mieszkaniec osiedla Niedźwiadek, który powiedział, że ogromny wkład pracy w przygotowania włożył również ksiądz Krzysztof. Pan Darek wystąpił z wnioskiem o organizację wydarzenia do władz dzielnicy w ramach inicjatywy lokalnej i spotkało się to ze zdecydowanym poparciem. W pikniku wzięli udział: zastępca burmistrza dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Wanda Kopcińska. Jak powiedział proboszcz parafii, ks. Wojciech Tomczyszyn, ta rodzinna impreza w 100% spełniła jego oczekiwania i ma nadzieję na kontynuowanie tego rodzaju spotkań.

Podziękowania

Pan Dariusz Stępień prosił o możliwość podziękowania na naszych łamach wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w sukces, jakim było „Rodzinne spotkanie w Ursusie”, co niniejszym czynimy.

Specjalne podziękowania za poświęcenie czasu i zaangażowanie dla specjalistów z Centrum Diagnozy i Pomocy Psychologicznej: Katarzyny Suchańskiej, Marioli Dumicz i Jakuba Nowaka.


Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 9/2017, 25 maja 2017 r.