DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook
Kolejne wydanie Nr 12(41)
28 czerwca 2018 

Parafia św. Józefa w Ursusie ma już 75 lat


To był pierwszy odbywający się w przestrzeni publicznej festyn, organizowany przez parafię i od razu wielki sukces. Całość wydarzenia poprowadził znany dziennikarz muzyczny Marek Sierocki.

Na scenie przez cały czas trwały występy artystyczne. Wystąpił chór Cantate Deo pod dyrekcją Doroty Męckowskiej. Pięknie zaprezentowała się schola „Józefowe promyczki”. Zaśpiewał zespół wokalny pod kierownictwem Anny Kałużnej. Na zakończenie wystąpił z koncertem ewangelizacyjnym znany zespół „Kultywacja”. Artyści od lat wykonują muzykę z pogranicza rocka i reggae z tekstami o tematyce chrześcijańskiej. Swój występ rozpoczęli hymnem o miłości.

Burmistrz Urszula Kierzkowska, zastępca Burmistrza Wiesław Krzemień oraz wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy i równocześnie Prezes Stowarzyszenia Obywatelskiego w Ursusie Paweł Dilis w imieniu władz dzielnicy wręczyli ks. dziekanowi Zbigniewowi Sajnógowi kielich mszalny i list gratulacyjny.

Furorę zrobiły pyszne słodkości własnoręcznie pieczone i dekorowane przez siostry pallotynki. Odbywały sie gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami: plastyczny i wiedzy religijnej, bieg z przeszkodami, zabawy z chustą Klauza, był punkt edukacyjny o zdrowej żywności. W pikniku uczestniczyła również drużyna Skautów Europy, funkcjonująca przy Parafii Św. Józefa. Wilczki organizowały zabawy z najmłodszymi uczestnikami pikniku. Nazewnictwo, używane przez skautów oparte jest na „Księdze dżungli” R. Kiplinga. Drużynowa dziewcząt Barbara Sarnecka to przywódca gromady wilków – Akela, jej przyboczne to Bagheera (pantera) i Baloo (niedźwiedź).

Mimo zróżnicowanej pogody (były momenty deszczowe) publiczność dopisała nadzwyczajnie. Byli przedstawiciele wszystkich pokoleń ursusiaków. Każdy dostał pamiątkowy balonik.

Tekst Jacek Sulewski
Zdjęcia Jacek Sulewski, Ireneusz Barski

MS 11/2017, 22 czerwca 2017

Przeczytaj także: Jubilate Deo!