DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ożarów Mazowiecki wśród najlepszych samorządów w Polsce

Koniec roku to czas podsumowań, również w pracy samorządów. Gmina Ożarów Mazowiecki została doceniona w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”, w którym zajęliśmy 19 miejsce w kategorii gmin miejskich, miejsko-wiejskich, których w Polsce jest 923. W stosunku do poprzedniego roku zanotowaliśmy awans o ponad 20 pozycji.

Gala XIII już edycji rankingu samorządów prowadzonego przez ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita” odbyła się 23 listopada w Jarocinie. Ka­pitule rankingu przewodził prof. Jerzy Buzek – były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który uczestniczył również w tegorocznej Gali „Rzecz­pospolitej”.

Laureaci Rankingu Samorządów to najlepsze w Polsce gminy i miasta pod względem zrównoważonego rozwoju. W rankingu wyróżniliśmy te samorządy, które najlepiej dbają o kondycję finansową, podnoszą jakość świadczonych przez siebie usług publicznych, w jak największym stopniu współpracują z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz wspierają przedsiębiorczość – tak wyniki Rankingu podsumowuje na swoich stronach Rzeczpospolita.

Podczas uroczystości nagrody odebrały najlepsze polskie samorządy w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Gminę Ożarów Mazowiecki reprezentowali Paweł Kanclerz, Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego oraz Andrzej Cichal, Przewodniczący Rady Miejskiej. Podczas gali odbyła się debata na temat przyszłości polskich samorządów.

– Spotkania, takie jak Gala Rankingu Samorządów, to również możliwość wymiany doświadczeń i kompendium wiedzy o inwestycjach i innowacjach w samorządach lokalnych. Wyróżnienia otrzymali ci, którzy skutecznie zabiegają o rozwój gmin i podniesienie jakości życia mieszkańców.  Ja ze swojej strony, staram się efektywnie działać na rzecz długofalowego i zrównoważonego rozwoju. To często nie jest łatwe, bo jak zauważamy wszyscy, wyzwań nam nie ubywa – tak swój udział  w wydarzeniu podsumował Paweł Kanclerz, Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 19/2017, 30 listopada 2017