DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Osiedle Skorosze coraz bliżej przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej


Trwa inwestycja Veolii Energia Warszawa S.A na terenie Ursusa, która ma na celu przyłączenie do sieci ciepłowniczej południowej części dzielnicy, w tym Osiedla Skorosze. Obecnie prace prowadzone są przy ul. Dzieci Warszawy 42, gdzie jednocześnie budowana jest szkoła podstawowa dla blisko tysiąca uczniów.

Inwestycja jest częścią dużego przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na połączeniu rejonu Ursusa, Piastowa i Pruszkowa z warszawskim systemem ciepłowniczym, co zapewni mieszkańcom stabilne i pewne dostawy tańszego ciepła produkowanego przez elektrociepłownie Siekierki i Żerań. Podłączenie do sieci zwiększy także bezpieczeństwo użytkowników poprzez likwidację indywidualnych piecyków gazowych, które były przyczyną wielu tragedii w Ursusie. Inwestycja jest bardzo ważna dla dzielnicy jeszcze z jednego powodu. Przyłączenie kolejnych obszarów Ursusa do miejskiego ciepła jest elementem planu gospodarki niskoemisyjnej stolicy, a tym samym starań o poprawę jakości powietrza m.in. w dzielnicy Ursus.

Realizowanie dużych inwestycji w terenie miejskim zazwyczaj wiąże się z przejściowymi utrudnieniami. Najpóźniej do końca roku pozostanie zamknięte przejście dla pieszych od ul. Dzieci Warszawy do kościoła przy ul. Zapustnej 43. Wykonawca inwestycji zapewnił Zarząd Dzielnicy, że zgodnie z zapisami umowy zawartej z tutejszym Urzędem, poinformował wszystkie strony, w tym księdza Proboszcza Parafii Świętej Rodziny o planowanych utrudnieniach na dwa tygodnie przed zamknięciem przejścia. Do kościoła można dojść ulicą Poczty Gdańskiej. Mimo, że prowadzone budowy powodują chwilowe niedogodności, w rezultacie przyniosą znaczne korzyści mieszkańcom Ursusa – blisko tysiąc nowych miejsc dla uczniów szkoły podstawowej, tańsze ciepło i poprawę jakości powietrza w dzielnicy.

UD URSUS

MS 16/2017, 12 października 2017