DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Nowy rok szkolny w Ursusie

W poniedziałek, 4 września rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się dla 4660 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów oraz uczniów technikum. Do klas pierwszych podstawówek poszło 684 nowych uczniów.

W  związku z reformą oświaty i zaplanowaną likwidacją (tzw. wygaszaniem) gimnazjów nie ma w tym roku szkolnym pierwszych klas gimnazjalnych. Uczniowie z klas drugiej i trzeciej Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi zostali włączeni do LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego. Nowym dyrektorem połączonych szkół została Beata Żeromska, dotychczasowa dyrektorka gimnazjum.

Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2017/2018 dyrektor Żeromska powiedziała o historycznym momencie, w jakim uczniowie rozpoczynają kolejny rok nauki – start reformy oświatowej. Przypomniała, że podobna sytuacja miała miejsce po 1944 roku. Powiedziała też parę słów o sobie. Jest geografem, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego z wieloletnim doświadczeniem nauczycielskim i dyrektorskim w ursuskich szkołach. W 1984 r. zdała maturę w liceum, w którym teraz została dyrektorem. Zapewniła o zamiarze prowadzenia szkoły tak, aby osiągała jak najlepsze wyniki i żeby przed wszystkimi absolwentami była otwarta droga do szkolnictwa wyższego. Przedstawiła wszystkich 47. nauczycieli liceum i gimnazjum. Wielu z nich będzie uczyć w obu szkołach. Dyrektorka zwróciła uwagę na motto liceum – „Bądźcie wierni korzeniom, mocni duchem, otwarci na świat”. Wyraziła nadzieję, że uczniowie będą dumni z uczęszczania do tej właśnie szkoły.

Jak powiedział obecny na uroczystości zastępca burmistrza dzielnicy Wiesław Krzemień, sytuacja jest nowa zarówno dla uczniów jak i grona pedagogicznego. Obiecał również, że za kilka miesięcy zakończy się trwająca za oknami budowa i uczniowie dostaną do dyspozycji nowe obiekty sportowe.


Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 14/2017, 14 września 2017