DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

URSUS. 5 grudnia wiele się działo na 40 sesji Rady Dzielnicy


Nowy przewodniczący


Na 40 Sesji Rady Dzielnicy Warszawa Ursus został wybrany nowy przewodniczący. Został nim Dariusz Pastor z Platformy Obywatelskiej. Wybory były tajne. Wzięli w nich udział wszyscy obecni, a więc 21 radnych. Za kandydaturą Pastora opowiedziało się 13 osób, przeciw było 8 głosów.

– Obejmuję funkcję po wielkim człowieku – Henryku Linowskim. Będę się starał przekonać do mojej osoby tych, którzy głosowali przeciw – powiedział m.in. nowy przewodniczący i rozpoczął prowadzenie sesji w towarzystwie zastępców, Pawła Dilisa ze Stowarzyszenia Obywatelskiego i Roberta Faliszewskiego z PO.

Drugim wydarzeniem tego dnia była informacja radnej Jolanty Dąbek, niedawno usuniętej z klubu i partii PO, o wstąpieniu do „Kukiz 15” i reprezentowaniu tej organizacji w Radzie oraz na terenie dzielnicy Ursus.

Ryszard Rogal z klubu radnych PiS został wybrany przedstawicielem Rady Dzielnicy do Rady Seniorów Ursusa.

W dalszej części obrad padł m.in. wniosek o zakup sprzętu, umożliwiającego transmisję telewizyjną on-line z sesji Rady Dzielnicy.

Burmistrz Urszula Kierzkowska poinformowała o najwyższym wykonaniu budżetu inwestycyjnego wśród wszystkich warszawskich dzielnic.

Tekst i zdjęcie Jacek Sulewski

MS 20/2017, 14 grudnia 2017