DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Nowy ośrodek Medicover Senior w Święcicach


Oficjalne otwarcie Willi Wiosenna miało miejsce w piątek 27 października. Goście uroczystości mogli zwiedzić ośrodek, przekonać się, co ma do zaoferowania seniorom oraz sprawdzić, czym wyróżnia się na tle innych.

Lampka szampana, tort, przemówienia zaproszonych gości, występy sceniczne, symboliczne przecięcie wstęgi, zwiedzanie – to tylko niektóre atrakcje wydarzenia, jakim było otwarcie Willi Wiosenna, nowego ośrodka Medicover Senior w Święcicach. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych władz i instytucji – wśród nich: zastępca burmistrza Ożarowa Mazowieckiego, Dariusz Skarżyński oraz burmistrz Błonia, Zenon Reszka. O ośrodku i jego oryginalnej koncepcji opowiadali: Marek Kubicki, dyrektor zarządzający Medicover Senior oraz Beata Wiśniewska, kierownik Willi Wiosenna.

Willa Wiosenna wymyka się tradycyjnej definicji domu opieki czy domu spokojnej starości – mówił Marek Kubicki. – Powstała z myślą o seniorach, którzy chcą w atrakcyjny sposób spędzić swój czas, ale także o tych, którzy czują się samotni i szukają towarzystwa. Tworzymy przestrzeń sprzyjającą integracji, organizujemy ciekawe warsztaty, zajęcia, wieczorki taneczne, wspólne wyjścia do kina, teatru, opery i nie tylko. To pozwala seniorom przyjemnie spędzać czas, zawierać nowe znajomości, a nawet przyjaźnie.

Willa Wiosenna to także miejsce dla osób, które chcą mieć poczucie bezpieczeństwa i zatroszczyć się o zdrowie.

Do dyspozycji naszych mieszkańców są lekarze, fizjoterapeuci, wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny, siłownia, a nawet grota solna – wylicza Beata Wiśniewska. – Na miejscu przez całą dobę czuwa zespół pielęgniarsko-opiekuńczy.

Seniorzy mają u nas do dyspozycji bardzo szeroki wachlarz możliwości – dodaje Marek Kubicki. – W zależności od potrzeb możemy zaoferować pobyty krótko- (3–14 dni) lub długookresowe. W naszej ofercie mamy pobyty wypoczynkowe, turnusy rehabilitacyjne, pobyty uwzględniające kompleksowy przegląd stanu zdrowia seniora i nie tylko.

Warto dodać, że w Willi Wiosenna dostosowujemy się do indywidualnych preferencji naszych gości. To oni decydują o tym, jak chcą spędzać swój czas, jakie zainteresowania rozwijać – dodaje Beata Wiśniewska. – Wszystko zgodnie z mottem ośrodka, które przekonuje, że życie nie kończy się po siedemdziesiątce, a na rozwój pasji nigdy nie jest za późno.

Pełna oferta Willi Wiosenna na stronie: www.willawiosenna.pl

MS 18/2017, 16 listopada 2017