DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.


Nowe wielofunkcyjne boisko w gminie


Dzieci ze szkoły podstawowej w Święcicach będą mogły, w kolejnym roku szkolnym 2018/2019, cieszyć się nowym wielofunkcyjnym boiskiem, które powstanie w miejscu obecnego obiektu. Prace rozpoczną się już wiosną…

Zaplanowane do realizacji zostało nowoczesne boisko z nawierzchnią polipropylenową o powierzchni 1792 m2 przeznaczone do piłki ręcznej, koszykówki, piłki nożnej oraz siatkówki. Po względem funkcjonalności, trwałości i odporności na warunki atmosferyczne zastosowana technologia przewyższa tradycyjne nawierzchnie syntetyczne. Boisko zostanie wyposażone w odwodnienie oraz piłkochwyty dla większego komfortu korzystania. Kolorystycznie wkomponowane zostanie w otaczającą architekturę miejscowości. Wartość całej inwestycji to około 500 tys. złotych.

Planowana do zastosowania przy boisku technologia, ma taką zaletę, że chroni stawy zawodników przed kontuzjami, bo bardzo dobrze amortyzuje obciążenia przy skakaniu i bieganiu. W Polsce jest nowością, dużą popularność zyskała ostatnimi laty w USA. Rozwiązanie to sprawdziło się już na boisku przy ul. Floriana w Ożarowie Mazowieckim, które oddane zostało do użytku latem 2016 r. – tak opisuje wybraną technologię budowy boiska Dariusz Jasionek, pracownik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Obecnie uczniowie korzystają z trawiastego boiska, które przeznaczone jest tylko do piłki nożnej.


Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 4/2018, 22 lutego 2018