DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Nowe przedszkole w Ursusie

Blisko setka dzieci wraz z rodzicami przekroczyła 4 września 2017 r. progi nowego przedszkola „Emilka” przy ul. Wojciechowskiego.

Zarząd dzielnicy w tej kadencji postawił na oświatę. Oddane zostało do użytku kolejne przedszkole dla stu dzieci i dzięki temu po raz pierwszy w Ursusie dla wszystkich chętnych znalazły się miejsca w przedszkolach. Nowa placówka jest filią Przedszkola Integracyjnego nr 137 im. Janusza Korczaka, którego dyrektorka, Małgorzata Polkowska, podjęła się przyjęcia pod swoje skrzydła jeszcze czterech przedszkolnych oddziałów. Należy pamiętać, że jest to zadanie tym bardziej odpowiedzialne, że jest to przedszkole z oddziałami integracyjnymi.

To nie była budowa od podstaw

Adaptując budynek po salonie meblowym „Emilia” projektanci i budowlańcy byli ograniczeni murami po sklepie, które dostali do dyspozycji, więc nie starczyło miejsca na salę gimnastyczną (widowiskową). Mimo to udało się stworzyć cztery 60-metrowe sale z łazienkami, ładną, nowoczesną kuchnię, zaplecze. Na zewnątrz jest plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci w wieku od 3 do 4 lat. Zaprojektowano też specjalne miejsce na zajęcia dydaktyczne. Koszt przedsięwzięcia to ok. 2 mln zł.

Przybyli znamienici goście

Uroczystości inauguracyjne odbyły się w przygotowanym przez urząd dzielnicy wielkim namiocie, który pomieścił przedszkolaki, rodziców, personel, zaproszonych gości i jeszcze pozostało trochę miejsca na występy artystyczne. Na otwarcie przybyli członkowie Zarządu Dzielnicy: burmistrz Urszula Kierzkowska i zastępcy – Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, z-ca dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy Beata Murawska, dyrektorki wszystkich ursuskich przedszkoli, naczelniczki wydziałów Oświaty i Wychowania i Infrastruktury Dzielnicy Ursus, dzielnicowi radni. Ksiądz proboszcz Ryszard Laskowski odmówił modlitwę i poświęcił krzyżyki do wszystkich sal, burmistrz Kierzkowska przywitała zebranych, podziękowała wszystkim uczestniczącym w tworzeniu nowego przedszkola i zapewniła, że to nie koniec - kolejne przedszkola już się budują, bądź są zaplanowane.

Ślubuję uroczyście...

Dyrektor Polkowska poprowadziła uroczyste pasowanie na przedszkolaka, rozpoczynające się od słów – ślubuję uroczyście być dobrym przedszkolakiem. Każda grupa dostała prezenty od Zarządu Dzielnicy w postaci zabawek – zwierzątek oraz symboliczne torciki. Były to: tygryski, delfinki, niedźwiadki i pszczółki, odpowiadające nazwom poszczególnych grup przedszkolnych. Krótki program artystyczny przedstawili artyści przebrani za Myszkę Miki i Kubusia Puchatka. Burmistrzowie, ksiądz i radni złotymi nożyczkami przecięli symboliczną wstęgę.

 

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 15/2017, 28 września 2017