DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Nowa świetlica w Suchym Lesie


Suchy Las to kolejne sołectwo w gminie ze świetlicą, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania świetlicy do użytku mieszkańcom odbyła się w niedzielę, 16 lipca.

W wydarzeniu, które miało miejsce przy ul. ks. Michała Woźniaka, oprócz mieszkańców i gospodarza, sołtysa – Edwarda Chruściaka wziął udział wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radni, sołtysi oraz goście specjalni z Włoch, z burmistrzem gminy Vico nel Lazio - Claudio Guerriero na czele.

Świetlica w Suchym Lesie jest kolejnym obiektem na terenie gminy, w którym mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas i uczestniczyć z życiu gminy. Realizacja tego projektu to zasługa oddolnej inicjatywy mieszkańców, którzy dotychczas musieli korzystać z uprzejmości sąsiadujących sołectw lub prywatnych osób.

Jest ona doskonałym przykładem jak ważnym i potrzebnym elementem integracji mieszkańców  gminy są tego typu projekty. To w nich odbywają się m.in. różnorodne zajęcia i warsztaty dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym, teatrzyki, spotkania okolicznościowe, koncerty czy zebrania sołeckie i osiedlowe.  Zainteresowanie mieszkańców jest tak duże, że niektóre z świetlic wymagają już małej przebudowy i zwiększenia ich powierzchni, tak aby wszyscy zainteresowani mogli się pomieścić.

Po części oficjalnej na dzieci czekały atrakcje m.in. dmuchaniec, malowanie buziek, gry edukacyjne, zabawy i konkursy. Sporo śmiechu i radości było przed fotobudką, gdzie na chwilę można było się przeobrazić i utrwalić siebie w wyjątkowej stylizacji. Były także dechy do tańca, muzyka „na żywo” oraz lody, wata cukrowa, smakołyki z grilla i wiejskie jadło. Zabawa trwała do godzin wieczornych.


MS 12/2017, 27 lipca 2017