DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Narodowe czytanie „Wesela” w Piastowie

W minioną sobotę, 2 września, odbyła się już szósta edycja Narodowego Czytania pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W Piastowie czytano po raz piąty.

Tym razem piastowanie w sali kolumnowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie czytali i wsłuchiwali się w dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. Do wspólnego czytania zaproszono także aktora Pana Jerzego Łazewskiego, który podzielił się ciekawostkami dotyczącymi dzieła Wyspiańskiego, a sam zaprezentował ulubioną scenę, w której wcielił się w postaci Dziennikarza i Stańczyka. 

Na scenie nie zabrakło Czepca, Radczyni, Żyda, Pana Młodego, Panny Młodej, Kliminy, Zosi, Haneczki, Poety, Racheli, Rycerza, Jaśka i Chochoła.  Maskotką wydarzenia, z którą wszyscy chętnie się fotografowali był Chochoł, postać dramatu – element scenografii.

Na każdego czytającego czekały nagrody w postaci książek, biletów kinowych oraz biletów do Teatru Powszechnego w Warszawie ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Piastowie.

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za chęć i zaangażowanie w tym niezwykłym wydarzeniu, mającym na celu propagowanie literatury narodowej.

Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji Narodowego Czytania.

 

Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka w Piastowie

MS 14/2017, 14 września 2017