DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook
DRODZY CZYTELNICY, MALI I DUZI :) PISZCIE DO NAS! - redakcja@mocnestrony.com.pl – O INTERESUJĄCYCH WYDARZENIACH, CIEKAWYCH ZJAWISKACH, SYTUACJACH, PRZYGODACH. W KOLEJNYM NUMERZE OPUBLIKUJEMY NAJCIEKAWSZE RELACJE!

OŻARÓW MAZOWIECKI
Największe inwestycje w 2017 roku


Okres wiosenno-letni to intensywny czas inwestycyjny. Na terenie gminy w wielu miejscach trwają roboty projektowe i budowlane. Większość prac  idzie zgodnie z  harmonogramem. Mam nadzieję, że już niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego ośrodka zdrowia, hali sportowej oraz dróg i ulic gminnych.

Budowa Ośrodka Zdrowia przy ul. Konopnickiej w Ożarowie Mazowieckim

Rozbudowa ulicy Baczyńskiego na osiedlu Duchnice

Infrastruktura społeczna

Nowy Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Otwartego w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Konopnickiej to trzykondygnacyjny budynek z poddaszem użytkowym i z 15. miejscami postojowymi oraz czterema dla osób niepełnosprawnych. Jest to inwestycja o wartości ponad 3,5 mln zł. Na parterze zaplanowano, m.in. oddział dzieci zdrowych i oddział dzieci chorych z osobnymi wejściami z zewnątrz oraz rejestrację. Na pierwszym piętrze znajdzie się część administracyjna oraz program podstawowej opieki zdrowotnej (6 gabinetów ogólnych konsultacyjno-diagnostycznych, 1 gabinet zabiegowy). Na drugim piętrze z kolei przewidziano rehabilitację wraz z fizykoterapią (2 sale zajęć ruchowych, 4 gabinety fizykoterapii).

W Kręczkach Kaputach trwa budowa hali sportowej wraz z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią (standardy FIFA) oraz z widownią na pół tysiąca osób. Jest to inwestycja o wartości prawie 11,0 mln zł. Zaprojektowano tam również centrum rekreacji fitness, siłownię oraz tor łuczniczy. Na zewnętrz powstanie parking i zatoka dla autobusów. Dla rowerzystów przygotowany zostanie oddzielny parking, połączony z wybudowaną w ubiegłych latach ścieżką rowerową.

Architektura obiektu to skośna, dynamiczna bryła odzwierciedlająca jego funkcję. W hali sportowej znajdzie się pełnowymiarowe pole gry do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Takie rozwiązanie umożliwi jednoczesne prowadzenie zajęć dla trzech niezależnych grup. Budynek będzie w pełni dostosowany dla osób  niepełnosprawnych.

Dobiega końca rozbudowa szkoły publicznej w Umiastowie. Szkoła zyska własną salę gimnastyczną, co przyczyni się do poprawy warunków jej funkcjonowania.

Infrastruktura drogowa

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej oraz związane z nią uzgodnienia dotyczące wielu inwestycji drogowych, m.in. przebudowy ul. Kamińskiego, Brzozowej i  Hallera. Rozpoczęto już prace na ulicach Baczyńskiego i Pallotyńskiej.

Ulica Baczyńskiego na osiedlu Duchnice po przebudowie zyska nawierzchnię z kostki betonowej brukowej i chodniki oraz oświetlenie uliczne. Wartość robót to prawie 700 tys. zł. 

Rozbudowa ulicy Pallotyńskiej wiąże się z modyfikacją istniejącego rowu melioracyjnego; wybudowana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej brukowej wraz z chodnikiem oraz odwodnieniem nowopowstałej drogi. Koszt inwestycji wyceniono na prawie 500 tys. zł.

Niedługo rozpoczną się również prace na ul. Wolności, Asnyka, Broniewskiego, Kochanowskiego, Ogrodowej i Żyznej.

Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego

MS 6/2017, 12 kwietnia 2017


Wizualizacja. Hala sportowa w Kręczkach Kaputach