DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Na rower – z tatą!


Znani z wielu różnorodnych inicjatyw społecznicy z „Niedźwiad­ka” Darek Stępień i Piotr Białek 25 czerwca zorganizowali ro­werowy rajd rodzinny „Mocne Więzi” dla ojców z dziećmi.

Uczestnikami rajdu była grupa mężczyzn skupionych wokół Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ursusie, którzy spotykają się na „Mocnych Rozmowach” – kolejnej inicjatywie pana Darka.

Jak usłyszeliśmy od niego, w planie jest „zrobienie” 11 rajdów (rowerowych, a w zimie kolejką SKM) dla dzieci z ojcami. 25 czerwca za cel wycieczki obrali muzeum geologiczne w Warszawie. Uczestnicy zwiedzali muzeum z przewodnikiem, a potem odpoczywali na pikniku w parku Pola Mokotowskie.

Przejechali ok. 27 km na rowerach w kombinacji tata + dziecko (dzieci), zdecydowali się nawet zabrać pod swoją opiekę dzieci znajomych. 

Każdy otrzymał mapę Warszawy od wydawnictwa Demart i dziennik wypraw przygotowany przez organizatorów, w którym uczestnicy zapisują trasę, dystans i każdorazowo będą zbierać pieczątki muzeów i specjalne pieczątki, przygotowane w technice linorytu.

Wyprawa udała się wspaniale. Był czas na zabawę, żarty, troszkę nauki i dużo radości ze wspólnie spędzonego czasu. Dzieci – bez względu na wiek – dały radę przejechać tę ambitną trasę. Wszyscy uczestnicy już czekają na następne rajdy rodzinne. Po wakacjach być może wybiorą się na wycieczkę do Kampinosu. Organizatorzy zastanawiają sie nad dopuszczeniem do udziału również mam, które wykazują wiele więcej chęci niż panowie. Z drugiej strony ideą tej inicjatywy była właśnie integracja ojców z dziećmi na gruncie wspólnej zabawy i przygody. A więc, tatusiowie – dzień z własnymi dziećmi nie musi być tylko obowiązkiem, może być przygodą i wielką radością.

(JS)

MS 12/2017, 27 lipca 2017