DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Kiedy będzie uruchomiona oczekiwana od 2 lat linia autobusowa?


Na autobus 220 jeszcze poczekamy – wciąż brakuje taboru


Mieszkańcy wciąż czekają na bezpośrednie połączenie Bemowa z Ursusem, Włochami i Okęciem. Uruchomienie linii 220 jest odkładane już 2 lata.

Zaczęło się od konsultacji z mieszkańcami na przełomie 2015/2016 roku. W styczniu 2016 mieszkańcy i radni Bemowa spotkali się z przedstawicielem Zarządu Transportu Miejskiego. Już wówczas obiecywane było, prócz korekty tras innych połączeń, także wprowadzenie nowej linii z Bemowa na Okęcie. ZTM miał jeszcze poczekać ze zmianami, aż zostanie otwarty ostatni odcinek al. 4 Czerwca 1989 roku (tzw. Nowolazurowej). Początkowy termin uruchomienia linii – marzec 2016 – przesuwany był także ze względu na przebudowę ulicy przy Ryżowej w okolicy stacji WKD Opacz (prace zakończyły się w kwietniu 2016). Już wtedy ZTM tłumaczył się brakiem taboru. Sytuacja do dziś nie uległa zmianie.

Nieustające zainteresowanie

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że urzędnicy Urzędu Dzielnicy Ursus dostawali w ub. roku pytania od mieszkańców w kwestii obiecanego przez ZTM autobusu 220. Do Urzędu Dzielnicy Bemowo wpłynęły dwie interpelacje radnych w 2017 roku, z zapytaniem o możliwość uruchomienia połączenia Bemowa z Ursusem. – Urząd przekazał informację do ZTM i uzyskał odpowiedź, iż ZTM zdaje sobie sprawę z potrzeby uruchomienia takiego połączenia, jednak realizacja jest uzależniona od pozyskania większej ilości pojazdów. Aktualny budżet nie pozwala na uruchomienie ww. linii – wyjaśniła Aleksandra Szorc z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Bemowo.

Trasa i częstotliwość

Na razie znana jest już szczegółowo trasa linii oraz częstotliwość jej kursowania. Autobusy będą jeździć co 15 minut w godzinach szczytu, a poza godzinami szczytu i w weekendy co 20 minut na trasie: P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – Szyszkowa – Środkowa – Ryżowa – WKD OPACZ – Ryżowa – Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy – Poczty Gdańskiej – al. 4 Czerwca 1989 roku – Lazurowa – Kaliskiego – Radiowa – Wrocławska – Żołnierzy Wyklętych – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

– Obecnie jednak nie jest znana data jej uruchomienia ze względu na brak potrzebnych do tego autobusów – tłumaczy Igor Krajnow, Kierownik Sekcji Komunikacji Medialnej i Społecznej. Dopytaliśmy zatem o liczbę pojazdów, których brakuje. Potrzeba 5 autobusów.

Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli Państwa poinformować, że w końcu autobusy 220 wyjechały na warszawskie ulice.

 

Agnieszka Gorzkowska

MS 3/2018, 8 lutego 2018 r.