DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

KOMORÓW. Akademia Młodego Sportowca w Komorowie zdała wielki egzamin


Mecz Antosia


W niedzielę, 7 stycznia 2018 roku w hali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy alei Marii Dąbrowskiej 20/12 w Komorowie odbyła się wielka akcja charytatywna.

Ponad rok temu Antoś został piłkarzem Akademii Młodego Sportowca Komorów. Treningi od zawsze sprawiały mu ogromną radość, bo piłka nożna jest jego wielką pasją. Niestety 6-letni Antoś musiał przerwać treningi i teraz ma przed sobą najważniejszy mecz. Jego meczem jest walka z chorobą – białaczką. Wiadomość spadła na chłopca i jego rodziców nagle. Białaczkę wykryto w listopadzie 2017 roku po interwencji rodziców, zaniepokojonych stanem syna. Zrobiono badania, które potwierdziły chorobę. Mały piłkarz ma już wdrożoną chemioterapię i pierwsze sygnały wskazują, że organizm reaguje na chemię pozytywnie.

 

Wielka mobilizacja

Na tę dramatyczną sytuację wspaniale zareagował Mariusz Łojek-Kalman, trener i założyciel AMS Komorów. Efektem jego działań był festyn, zorganizowany 7 stycznia w szkole w Komorowie pod hasłami: „Pomóżmy Antosiowi wygrać mecz! Dajmy chorobie czerwoną kartkę !”

 W ramach imprezy odbył się turniej piłkarski z udziałem drużyn AMS Komorów, FC Mundialito Grójec, FC Mundialito Mogielnica, AMS Duchnice i AMS Ożarów Mazowiecki. Były pokazy gimnastyki artystycznej (EduCenter Komorów), Kick-boxingu i capoeiry – Tadeusz Pichler, wystąpiły grupy taneczne Dance Imperium Centrum Tańca i Ruchu oraz „Roztańczeni z Mazowszem”, zagrał Witek Muzyk Ulicy. Na apel Pana Mariusza odpowiedziało bardzo wiele osób, nie tylko spośród społeczności lokalnej, ale również gwiazdy sportu z pierwszych stron gazet. Natychmiast w organizację akcji zaangażowali się rodzice z akademii i ze szkoły. Z licytacji i zbiórki na leczenie Antosia uzyskano 45 219,90 złotych.

 

Hity licytacji

Koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem i certyfikatem autentyczności (Bayern Monachium) osiągnęła cenę 7500 zł, piłka do koszykówki z autografem Marcina Gortata – 2700 zł, rakieta do tenisa podpisana przez siostry Radwańskie – 1700 zł, piłka z autografem Roberta Lewandowskiego – 1500 zł, koszulka Legii Krzysztofa Mączyńskiego z autografami całego zespołu – 600 zł.

 

Podziękowanie

Mariusz Łojek-Kalman w rozmowie ze mną prosił o podziękowanie na łamach gazety wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w przygotowania, promocję akcji i przekazali gadżety na licytację, a byli wśród nich: ratownicy medyczni z PCK, Cafe Rower, Rada rodziców, Dyrekcja szkoły w Komorowie, kwestujący, rodzice, kucharz, który przygotował obiady, dzieci, które przekazały piękne prace plastyczne, sędzia turnieju piłkarskiego, wspaniale prowadzący licytację – DJ STRAŻAK Jarosław Jaworski, uczniowie szkoły w Komorowie, Jurastudio  i wiele innych osób. Podczas akcji udało się zarejestrować 61 potencjalnych dawców szpiku. Tutaj specjalne podziękowania dla Pani Ani, odpowiedzialnej za DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych). Pan Marcin dodał, że „Wszyscy wierzymy mocno w końcowy sukces”.

Zainicjowana przez Akademię Młodego Sportowca akcja odniosła niewątpliwy sukces finansowy i to ważne dla chorego chłopca i jego rodziny, ale jeszcze ważniejsze jest pokazanie przez jego kolegów z akademii i ze szkoły i przez wielu, wielu ludzi, że Antoś ma wsparcie, że są z nim razem.

 

Jacek Sulewski

Zdjęcia Joanna Łojek-Kalman

MS 2/2018, 25 stycznia 2018