DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Sprawdzamy, jak poprawił się komfort podróżnych od stycznia br.

Lepszy rydz niż nic, czyli...cieszmy się jedynym, nowym biletomatem!

Po moim tekście pt. „Białe plamy z biletomatami. Przynajmniej kilka lat na poprawę” w styczniowym numerze „Mocnych Stron” postanowiłam wrócić do tematu zbyt małej ilości tych urządzeń w naszym regionie i sprawdzić, czy coś się zmieniło. Na razie nowy automat z biletami służy od kilku dni mieszkańcom Piastowa.

Wstępnie planowa­no lokalizację przy ul. Warszawskiej w Piastowie. Zapytaliśmy o szczegóły.

4 kwietnia zainstalowany został biletomat w Piastowie przy ul. Dworcowej obok postoju Taxi. Na początku planowania lokalizacji dla biletomatu w Piastowie rzeczywiście brany był pod uwagę teren przy ul. Warszawskiej 43, ale ze względu na analizę potoków podróżnych, operator urządzeń wybrał inną lokalizację – tłumaczy nam Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

W styczniowym tekście zwróciłam również uwagę na brak automatu z biletami w miejscu zlikwidowanego na czas remontu przy stacji PKP Warszawa Ursus. Urządzenie byłoby udogodnieniem dla podróżnych chcących zaopatrzyć się w bilet na autobusy ZG, czyli zastępczą komunikację. Obecnie w Ursusie takiej możliwości wciąż nie ma.

Pytaliśmy także o możliwość dostawienia biletomatów na stacjach PKP Warszawa Gołąbki oraz PKP Warszawa Ursus Północny, ze względu na coraz większą ilość nowych mieszkańców niedawno powstałych i wciąż budowanych osiedli w Dzielnicach Ursus i Włochy.

Co do biletomatu przy stacji PKP Warszawa Ursus już w styczniu Koleje Mazowieckie odpowiedziały, że ma stanąć przy skrzyżowaniu ulic Wojciechowskiego/Jagiełły. Trwają ustalenia dotyczące wa­runków i możliwości za­instalowania urządzenia.

A jak sytuacja wygląda obecnie? – W kwestii montażu biletomatu w Ursusie, nadal trwają ustalenia pomiędzy operatorem biletomatów Spółką ASEC S.A. a zarządcą terenu – mówi Donata Nowakowska. – Operator nie planuje instalować urządzeń w okolicy stacji Warszawa Ursus Płn. oraz Warszawa Gołąbki – dodaje na koniec.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Gorzkowska

MS 7/2018, 12 kwietnia 2018