DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Sprawdzamy, jak poprawił się komfort podróżnych od stycznia br.

Lepszy rydz niż nic, czyli...cieszmy się jedynym, nowym biletomatem!

Po moim tekście pt. „Białe plamy z biletomatami. Przynajmniej kilka lat na poprawę” w styczniowym numerze „Mocnych Stron” postanowiłam wrócić do tematu zbyt małej ilości tych urządzeń w naszym regionie i sprawdzić, czy coś się zmieniło. Na razie nowy automat z biletami służy od kilku dni mieszkańcom Piastowa.

Wstępnie planowa­no lokalizację przy ul. Warszawskiej w Piastowie. Zapytaliśmy o szczegóły.

4 kwietnia zainstalowany został biletomat w Piastowie przy ul. Dworcowej obok postoju Taxi. Na początku planowania lokalizacji dla biletomatu w Piastowie rzeczywiście brany był pod uwagę teren przy ul. Warszawskiej 43, ale ze względu na analizę potoków podróżnych, operator urządzeń wybrał inną lokalizację – tłumaczy nam Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

W styczniowym tekście zwróciłam również uwagę na brak automatu z biletami w miejscu zlikwidowanego na czas remontu przy stacji PKP Warszawa Ursus. Urządzenie byłoby udogodnieniem dla podróżnych chcących zaopatrzyć się w bilet na autobusy ZG, czyli zastępczą komunikację. Obecnie w Ursusie takiej możliwości wciąż nie ma.

Pytaliśmy także o możliwość dostawienia biletomatów na stacjach PKP Warszawa Gołąbki oraz PKP Warszawa Ursus Północny, ze względu na coraz większą ilość nowych mieszkańców niedawno powstałych i wciąż budowanych osiedli w Dzielnicach Ursus i Włochy.

Co do biletomatu przy stacji PKP Warszawa Ursus już w styczniu Koleje Mazowieckie odpowiedziały, że ma stanąć przy skrzyżowaniu ulic Wojciechowskiego/Jagiełły. Trwają ustalenia dotyczące wa­runków i możliwości za­instalowania urządzenia.

A jak sytuacja wygląda obecnie? – W kwestii montażu biletomatu w Ursusie, nadal trwają ustalenia pomiędzy operatorem biletomatów Spółką ASEC S.A. a zarządcą terenu – mówi Donata Nowakowska. – Operator nie planuje instalować urządzeń w okolicy stacji Warszawa Ursus Płn. oraz Warszawa Gołąbki – dodaje na koniec.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Gorzkowska

MS 7/2018, 12 kwietnia 2018