DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Inwestycyjny sukces Ożarowa Mazowieckiego

Gmina Ożarów Mazowiecki zajęła 27 miejsce w najnowszym rankingu dotyczącym wydatków na inwestycje w latach 2014–2016, w kategorii gmina miejsko-wiejska. Jest to awans aż o 67 pozycji w stosunku do poprzedniej edycji zestawienia. Jednocześnie zostaliśmy najwyżej sklasyfikowani wśród gmin powiatu warszawskiego zachodniego.

Ranking został przygotowany przez prestiżowy Miesięcznik Samorządowy „Wspólnota”. Jego autorem jest m.in. profesor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie polityki lokalnej i finansów samorządowych Paweł Swianiewicz.

Awans Gminy Ożarów Mazowiecki w tym rankingu nie jest dziełem przypadku, wynika on między innymi z konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju gminy oraz znacznych środków przeznaczanych na inwestycje w corocznym budżecie gminy. W 2018 roku jest to kwota prawie 45 milionów złotych. Znaczny udział w osiągnięciu tak wysokiej pozycji mają również pozyskane środki zewnętrzne, przede wszystkim z funduszy unijnych. Gmina realizuje wiele projektów inwestycyjnych o dużej wartości: budowa kanalizacji sanitarnej w Święcicach, nowoczesnej szkoły podstawowej w Ołtarzewie, czy hali widowiskowo–sportowej w Kręczkach-Kaputach. W 2018 roku nie zwalniamy tempa, wśród wyzwań są m.in. koncepcja budowy centrum kultury w Ożarowie Mazowieckim i kilka ambitnych projektów drogowych oraz społecznych, jak zakończenie budowy nowego budynku gminnego ośrodka zdrowia, który jest prawie dwukrotnie większy od obecnie funkcjonującego.

Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że gmina Ożarów Mazowiecki nadal będzie się dynamicznie rozwijała. Budowane obiekty są nowoczesne i funkcjonalne. Solidnie pracujemy na pozytywny wizerunek gminy, która przyciąga nowych inwestorów i mieszkańców. Doceniło to już ponad 2,5 tysiąca firm, od dużych, korporacyjnych, po małe biznesy rodzinne. Liczba mieszkańców wzrasta, a my staramy się nadążyć za ich potrzebami. Wyniki rankingu bardzo cieszą, ale jeszcze bardziej cieszą widoczne efekty projektów inwestycyjnych, poprawiających jakość życia Mieszkańców Gminy – tak wyniki rankingu podsumowuje Paweł Kanclerz – burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 01/2018, 11 stycznia 2018

Na zdjęciach: Wizualizacje budowanej szkoły podstawowej w Ołtarzewie