DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Integracyjny bal karnawałowy w Piastowie


Z inicjatywy piastowskich nauczycielek: Moniki Szuplewskiej i Urszuli Zaorskiej po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowano Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy dla piastowian – podopiecznych Stowarzyszenia Sprawni Razem i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pruszkowie w Szkole Podstawowej nr 3 przy al. Tysiąclecia 5.

Gospodarzami imprezy byli uczniowie – wolontariusze szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza. Patronat nad balem objął Burmistrz Piastowa – Grzegorz Szuplewski.

Jak przystało na Integracyjny Bal Karnawałowy – WSZYSCY RAZEM wyśmienicie się bawili – podopieczni Stowarzyszenia i WTZ z wolontariuszami, opiekunami oraz pozostałymi gośćmi, wśród których byli: Kazimierz Dymek – zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej, Tomasz Osiński – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Piotr Wojtczak – radny Miasta Piastowa i członek Zarządu Stowarzyszenia Nasz Piastów. Przyszły rodziny z kilkuletnimi dziećmi, starsze damy i panowie, osoby na wózkach, młode dziewczyny, które na wieść o imprezie wpadły potańczyć.

Bal poprowadził wodzirej – Andrzej Zagrodzki, zaczynając od poloneza. W pierwszej parze kroczył Tomasz Osiński z podopieczną jednej z wymienionych instytucji. Zabawa była przednia, wielu uczestników zaprezentowało się w oryginalnych karnawałowych przebraniach: królów, księżniczek, postaci z bajek. Niektórzy mieli przypięte fantazyjne kotyliony. Ale najważniejsze, że wszyscy wspaniale się bawili, wszystkie twarze były uśmiechnięte. Parkiet ani przez chwilę nie był pusty.

To był bal niezwykły. Ogrom pracy włożony przez wolontariuszy dał wspaniałe efekty. Pięknie udekorowany sufit i ściany, serpentyny, kolorowe baloniki, stoły z pysznym jedzeniem, słodyczami, napojami i owocami. Oczywiście nie zabrakło też tortu. Wolontariusze pilnowali, żeby nikt nie wyszedł głodny, roznosili tort, pomagali.

Impreza została urozmaicona zabawą konkursową, w której podopieczni Stowarzyszenia Sprawni Razem i WTZ grali na instrumentach wskazywanych przez wodzireja. W prezencie dla wszystkich uczestników Balu zagrali Bogumiła i Denys Ostrovnoi Mariage Band. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy fotościance, obsługiwanej przez p. Krystiana Dobosza z Ostrówka.

Zabawa nie odbyłaby się, gdyby nie współpraca z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Wielkie „DZIĘKUJĘ” należy się więc pani Wandzie Przybylak – dyrektor MOK i panu Jerzemu Derlatce – kierownikowi MOSiR.

Słowa podziękowania należą się również panu Rafałowi Maletce z firmy GODAN za artykuły dekoracyjne i harcerzom za pomoc w dekoracji sali. Opiekę medyczną sprawował niezawodny PIASTUN.

Organizatorzy już zapowiedzieli przyszłoroczny II Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy w tym samym miejscu. Jest więc czas na pomysły strojów i przygotowania :)

Zdjęcia Jacek Sulewski

MS 4/2018, 22 lutego 2018