DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Inauguracja wiosennych nasadzeń w Warszawie


Nastała astronomiczna wiosna. Warunki pogodowe już pozwalają na sadzenie drzew. W Warszawie miała miejsce akcja wiosennych nasadzeń zieleni.

W weekend, 18–19 marca posadzono ponad 300 nowych drzew.

W zestawie roślin do nasadzeń przy­ulicznych znalazły się: lipy warszawskie, dęby, wiśnie szlachetne, klony polne, grochodrzewy czy jesiony. To duże dorodne drzewa mające od 6 do 10 lat, o obwodzie od 16 do 18 cm i wysokości dochodzącej do siedmiu metrów. Przygoto­wywane były przez kilka lat w europejskich szkółkach, w specjalnych upra­wach, gwarantujących ich przyjęcie w trudnych warunkach miejskich.

Akcję wiosennego sadzenia koordynował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, jednostka utworzona w celu rozwoju zieleni miejskiej w stolicy.

 

Nowe drzewa w Ursusie


17 marca 2017 r. mieszkańcy Ursusa zostali zaproszeni przez Urząd Dzielnicy Ursus do sa­dzenia drzew przy ul. Gierdziejewskiego w rejonie ul. Czerwona Droga, które miało się odbyć w sobotę 18 marca o godz. 9.00.

Zainteresowani informacją umieszczoną na stronie www Urzędu, udaliśmy się po godz. 9:00 na miejsce zbiórki. Oprócz czte­rech pracowników firmy usługowej, którzy kończyli kopać dołki, nie było nikogo. Dowiedzieliśmy się, że czekają na dowózkę 13 drzew, które mają być przez nich posadzone. Nie jest jasne, w jakim celu zostali zaproszeni mieszkańcy Ursusa.

(JS)

MS 5/2017, 23 marca 2017 r.