DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Jak zyskać na zmianie sprzedawcy gazu ziemnego?

O tym, czy możliwa jest zmiana sprzedawcy gazu i jakie korzyści z niej płyną rozmawiamy z Anną Perzanowską, Doradcą Klienta w Hermes Energy Group S.A. (właścicielem marki HEG Gaz), spółce zajmującej się sprzedażą gazu ziemnego do firm i gospodarstw domowych.

Czy ogrzewanie domu gazem może być tanim rozwiązaniem? Zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy zużycie gazu jest najwyższe?

Anna Perzanowska: Ogrzewanie domu gazem jest nie tylko stosunkowo tanim rozwiązaniem, ale przede wszystkim najmniej szkodliwym dla środowiska oraz wygodnym w użytkowaniu. Różnica w ogrzewaniu domu gazem, a np. nadal popularnym węglem kamiennym jest olbrzymia. W przypadku gazu mówimy o 4-krotnie mniejszej emisji szkodliwego tlenku węgla. Co więcej, decydując się na zmianę sprzedawcy gazu, możemy liczyć na obniżenie rachunków za gaz. W przypadku domów jednorodzinnych może być to nawet kilkaset złotych rocznie.

Zmiana sprzedawcy gazu? Od kiedy w Polsce możliwa jest zmiana sprzedawcy gazu?

Mało kto wie, że rynek gazu został uwolniony. Możliwość zmiany sprzedawcy błękitnego paliwa pojawiła się w 2007 roku, jednak dopiero od 2014 roku możemy mówić o w pełni uwolnionym rynku, gdy Klienci zaczęli zmieniać sprzedawcę, szukając w tym działaniu dodatkowych oszczędności. Dotychczas na wybór alternatywnego dostawcy gazu zdecydowało się kilkadziesiąt tysięcy odbiorców i liczba ta stale rośnie. W Europie Zachodniej na zmianę sprzedawcy gazu decyduje się kilka milionów gospodarstw domowych rocznie. Zmianę sprzedawcy gazu można porównać do zmiany operatora telefonii komórkowej lub dostawcy Internetu.

Jak w takim razie wyglądają kwestie formalne związane ze zmianą sprzedawcy?

Pamiętać trzeba, iż zmiana sprzedawcy gazu jest dla Klientów wyborem tańszego paliwa i wyższej jakości obsługi. Proszę zwrócić uwagę, że nawet teraz używamy pojęcia „Klient”, a nie powszechnie stosowanego słowa „Odbiorca gazu”. Proces zmiany sprzedawcy jest bardzo prosty i bezpłatny. Nie wymaga żadnych zmian związanych z instalacją gazową lub ingerencją w gazomierz.

Jakie korzyści wiążą się ze zmianą sprzedawcy dla Konsumentów?

Przede wszystkim jest to obniżenie rachunków za gaz. W przypadku współpracy z HEG konsumenci otrzymują także prostą, przejrzystą umowę i najwyższy standard usług, w tym dedykowanego Doradcę Klienta. Nasze działania w zakresie przejrzystości umowy oraz dbałości o bezpieczeństwo Klientów zostały ostatnio docenione przez Federację Konsumentów, co dodatkowo motywuje nas do podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług.

Co na współpracy z HEG mogą zyskać nasi Czytelnicy?

Dla Czytelników przygotowaliśmy specjalny program „Polecaj HEG”, w ramach którego mogą zarabiać dodatkowe pieniądze, polecając nasze usługi wśród swoich znajomych rodziny, a także klientów! Każde skuteczne polecenie, które zakończy się podpisaniem umowy z HEG jest nagradzane pieniężnie nawet do 100 zł za 1 polecenie. W Programie uczestniczy już kilkuset Klientów. Powyższa infografika objaśnia sposób przystąpienia do programu i nagradzania jego uczestników.

JEŚLI CHCIELIBY PAŃSTWO UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI O PROCEDURZE ZMIANY SPRZEDAWCY GAZU ZAPRASZAM DO KONTAKTU.

Doradca Klienta w HEG

ANNA PERZANOWSKA

Tel: 572 721 409

E-mail: a.perzanowska@heg.com.pl

www.heg.com.pl


MS 11/2017, 22 czerwca 2017