DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny


Wraz z początkiem 2018 roku oprócz tradycyjnej formy Karty Dużej Rodziny, wprowadzona została Karta elektroniczna. Aby móc zalogować się do aplikacji mKDR i wyświetlić swoją Kartę na urządzeniu mobilnym, konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie elektronicznej formy Karty wraz z załącznikiem ZKDR-04 (dla każdego członka rodziny, któremu ma zostać przyznana karta elektroniczna).

Z wypełnionym kompletem dokumentów mieszkańcy gminy Ożarów Mazowiecki powinni udać się do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego przy ul. Kolejowej 2, celem złożenia wniosku.

Można również złożyć wniosek za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia:

https://empatia.mpips.gov.pl/

Od 26 lutego br. udostępniono uproszczony kreator wniosku przeznaczony dla osób, które posiadają już tradycyjną (plastikową) Kartę Dużej Rodziny, a chcieliby korzystać także z mobilnej Karty. Nowe rozwiązanie umożliwia złożenie takiego wniosku w kilku prostych krokach.

Wydanie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne, chyba że jest się już posiadaczem jednej formy Karty, o którą wnioskowano po 1 stycznia 2018 r. Wówczas przy składaniu wniosku o dodatkową formę, należy ponieść opłatę 9,21 zł.

Rodziny, które wystąpiły z wnioskiem o przyznanie tradycyjnej Karty Dużej Rodziny do 31 grudnia 2017 r., są zwolnione z tej opłaty, jeśli złożą wniosek o kartę elektroniczną do 31 grudnia 2019 r.

Na podst. materiałów MRPiPS

Anna Fedoryk – Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 6/2018, 29 marca 2018