DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook
DRODZY CZYTELNICY, MALI I DUZI :) PISZCIE DO NAS! - redakcja@mocnestrony.com.pl – O INTERESUJĄCYCH WYDARZENIACH, CIEKAWYCH ZJAWISKACH, SYTUACJACH, PRZYGODACH. W KOLEJNYM NUMERZE OPUBLIKUJEMY NAJCIEKAWSZE RELACJE!

Dzieci się bawią, gwiazdy atakują

W niedzielę, 28 maja, na terenach sportowych UKS w Ołtarzewie odbył się wielki  Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, którego głównym organizatorem był ożarowski Dom Kultury „Uśmiech”. Centralny punkt programu stanowił mecz z udziałem gwiazd telewizji o puchar Burmistrza Gminy Ożarów Mazowiecki Pawła Kanclerza.

Festyn rozpoczął się inauguracją XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przygotowaną przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim. W Ożarowie od trzech lat odbywa się to pod nazwą „Ożarowskie czytanie dzieciom”. W tym roku wiersz Lidii Balcerzak z kolorowanki o Ożarowie, wydanej przez Bibliotekę i DK „Uśmiech” czytali m.in.: Autorka, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Cichal, zastępca burmistrza Tomasz Tymoftyjewicz, Dyrektor Biblioteki Publicznej Elżbieta Paderewska, Anna Konieczna z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Ewa Sobieraj i Hanna Wojaczek z biblioteki.

Na scenie

Scenę trzykrotnie zajmowały grupy Zespołu Ludowego „Ożarowiacy” z DK „Uśmiech”. Zespół skupia dzieci i młodzież w różnych grupach wiekowych. W repertuarze zespołu znajdują się polskie pieśni i tańce ludowe z regionu Mazowsza, Krakowa, Śląska, Spiszu, Kaszub i Lachów Sądeckich. Występowali już nawet poza granicami kraju. Dom Kultury reprezentowały również dzieci uczęszczające na różnorodne zajęcia, grupy baletowe (dzieci od 4 do 8 lat), grupa teatralna, studio piosenki, Happy Dance Studio (tańce nowoczesne, hip-hop, jazz). Najmłodsza grupa to baby dance – 2-, 3-latki z rodzicami.

Po tych prezentacjach wystąpiła z zespołem Chestity – wokalistka o intrygującej barwie głosu i nietuzinkowej osobowości. Pochodzi z Litwy i jest prawnuczką księcia Juliana Giedroycia. W jej żyłach płynie głównie rock, a w duszy gra miłość do śpiewania, komponowania i pisania tekstów. Dzień zakończył  występ znanego zespołu disco polo DOXXX. Imprezę poprowadził Michał Chorosiński.

 

Atrakcje na wesoło i edukacyjnie

Przez cały czas licznie przybyli – najczęściej całymi rodzinami – mieszkańcy Ożarowa i całej gminy korzystali z wielu atrakcji. Była Wioska Indiańska jak prawdziwa, bizonica, którą można było wydoić, strzelanie z łuku, z dmuchawki, tańce z publicznością, najpierw indiańskie, później country. Szef wioski, Aleksander Jermakow ze Stowarzyszenia Tubylczych Amerykanów powiedział, że to był piękny dzień, piękna uroczystość i piękni ludzie. W Miasteczku Rowerowym dzieci mogły się uczyć podstawowych przepisów ruchu i bezpiecznego korzystania z jezdni na rowerach. Uczniowie i nauczyciele z technikum gastronomioczno-hotelarskiego prowadzili dla dzieci warsztaty kulinarne. Była darmowa wata cukrowa i popcorn, balony, gry, zabawy, konkursy, dmuchańce, malowanie buzi. W foto-budce można było sobie bezpłatnie zrobić śmieszne zdjęcie. Każdy, kto zagrał z organizatorami w jedną z gier planszowych o tematyce przyrodniczo-historycznej informujących dzieci, młodzież, rodziców o atrakcjach  przyrodniczo-historycznych gminy Ożarów Mazowiecki, otrzymywał jedną z gier na własność.

Gwiazdy na boisku

Gwoździem programu był mecz z udziałem Gwiazd Telewizji o puchar Burmistrza Pawła Kanclerza. W Drużynie Gwiazd wystąpili: Jarek Jakimowicz, Tomek Bednarek, Przemysław Cypryański, Marcin Mroczek, Michał Chorosiński, Marcin Buchalski, Kuba Szrek, Mateusz Muranowicz, Artur Nadolny, Tomasz Kalczyński, Kevin Aiston oraz sędzia piłkarski Marcin Wróbel. Samorządowców reprezentowali: Paweł Kanclerz, Dariusz Skarżyński, Lech Toruszewski, Piotr Kuśmierczyk, Dariusz Galant, Jacek Rosłon, Marek Parafiniuk, Andrzej Dziekański, Robert Bieńko, Michał Toruszewski, Łukasz Czyż, Dariusz Jasionek, Maciej Cieślak, Maciej Górski, Paweł Białecki, Paweł Dąbrowski i Piotr Włodarczyk.

Było to już drugie spotkanie tych drużyn. Pierwszy mecz – dwa lata temu – wygrała drużyna gwiazd. W niedzielę triumfowali samorządowcy 6 : 4. Gwiazdą gospodarzy okazał się Łukasz Czyż, który zaliczył hat-tricka (strzelił 3 bramki). Burmistrz Kanclerz, grający z numerem 19 na koszulce był oczywiście bardzo zadowolony z wyniku. – Przed meczem wszyscy zawodnicy mówili, że to tylko zabawa, jednak gdy zabrzmiał pierwszy gwizdek rozpoczęła się prawdziwa walka, chociaż przebiegająca w przyjaznej atmosferze – zauważył. Na szczęście obyło się bez kontuzji. Burmistrz wyróżnił grających z ogromnym poświęceniem: Roberta Górskiego, Marka Parafiniuka i oczywiście rewelacyjnie spisującego się na bramce Jacka Rosłona. Wspomniał też o „dobrym duchu” zespołu – Leszku Toruszewskim.

Serialowa gwiazda i celebryta Marcin Mroczek, który zaliczył już kilkadziesiąt występów w zespole „Gwiazd Telewizji” powiedział nam, że dla jego drużyny było zdecydowanie za ciepło, a na dodatek gospodarze ubrali ich w czarne stroje. Według niego przeciwnicy mieli „konia trojańskiego” w osobie Kevina Aistona (bramkarz Gwiazd), który grał bardziej z przeciwnikami niż ze swoją drużyną. – Mieliśmy kilka stuprocentowych okazji, ale piłka była jak zaczarowana  – dodał na koniec rozmowy.

Z kolei Kevin Aiston zapytany przeze mnie o swoją rolę w meczu, stwierdził, że nie jest zawodowym bramkarzem i gra jak umie. – Na pewno lepiej gaszę pożary, niż bronię bramki, a mecz miał być dobrą zabawą.

Puchary i zaproszenia

Po zakończeniu spotkania, na scenie odbyło się uroczyste wręczenie wspaniałych pucharów dla obu drużyn. Ceremonii dokonała skarbnik gminy Małgorzata Piotrowska. Burmistrz podziękował arbitrom za ich pracę, a publiczności za wspaniały doping i zaprosił mieszkańców na kolejne wydarzenia związane z obchodami 50-lecia Ożarowa Mazowieckiego.

 

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 10/2017, 8 czerwca 2017