DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

facebook

DNI PIASTOWA

Konkurencje sportowe na ulicach miasta i na terenie MOSiR Piastów

Bieg uliczny Konstytucji Trzeciego Maja

W biegu na dystansie 1791 metrów wystartowało 87 osób i 13-letnia suka Tunia (to jej 180 start od 2007 roku). W kategorii mężczyzn zwyciężył Arkadiusz Pajdosz, w kategorii kobiet pierwsza dobiegła Anna Szewczykowska, w kategorii liceum: mężczyźni – Jakub Jochemski, kobiety – Kinga Gardyna, w kategorii gimnazjum: mężczyźni: Mateusz Zakrzewski, kobiety: Monika Markocka.

Koszykówka uliczna

Wielką atrakcją był turniej koszykówki ulicznej. Najlepszym zawodnikiem w konkursie rzutów wolnych, został Sławomir Fijałkowski, który trafił 19 rzutów wolnych z rzędu.

W kategorii open zwyciężyła drużyna Starych Dziadów przed Pruszków Squad, Troinstal i Atomówkami, a w kategorii do lat 13 – AGKS Pruszków przed Wildcat i Pivotkami.

Bieg Przedszkolaka i inne konkurencje sportowe

W Piastowskim Biegu Przedszkolaka na dystansie 100 metrów udział wzięło 140 dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Bieg nie był klasyfikowany, ale pierwszy dobiegł do mety Karol Kozłowski z oddziału przedszkolnego w SP nr 3. Na obiektach Piastowskiego Towarzystwa Tenisa i Bocce odbyły się zawody tenisowe, turniej bocce na trawie, a na stadionie – gry pokazowe i rekreacyjne. W zawodach tenisa dla dzieci zwycięzcami zostali Ala Caban, Paweł Kraciuk i Kuba Gryszkiewicz.

Turniej Siatkówki Plażowej

Po raz pierwszy w Piastowie został zorganizowany Turniej Siatkówki Plażowej. Turniej sędziował sam Marcin Nowak, były środkowy reprezentacji Polski w piłce siatkowej (2,17 wzrostu), wielokrotny mistrz i wicemistrz kraju, Marcin Nowak.

Wyniki turnieju open: 1 miejsce Iskierki (Daniel Ajdys/Kacper Dyliński), kolejne: Tie-Break I (Tomasz Wroński/Piotr Kowalik), Szwagry (Aleksandra Grzeszczak/Grzegorz Pietkiewicz) i Tie-Break II (Filip Górski/Sławomir Dobosz). W turnieju singli dla najmłodszych 1. miejsce zajęła Weronika Jabłońska, kolejne Julia Szatkowska, Filip Kowalik, Kacper Kabała i Mikołaj Wolski. Aleksandra Grzeszczak dodatkowo odebrała z rąk Marcina Nowaka nagrodę dla Najlepszej Zawodniczki Turnieju. Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju otrzymał Piotr Kowalik, którego zaangażowanie w obronie nie umknęło czujemu oku głównego sędziego.

Boisko do siatkówki plażowej i kometki będzie dostępne dla mieszkańców Piastowa przez całe lato!