DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Budowa nowej szkoły w Ołtarzewie


Z początkiem listopada rozpocznie się budowa nowej szkoły podstawowej przy ul. Lipowej w Ożarowie Mazowieckim. To obecnie największa inwestycja oświatowa w gminie, której wartość szacowana jest na  21 mln zł. 

Placówka dla  650 uczniów powstanie na miejscu istniejących obecnie boisk sportowych. Dotychczasowy budynek szkoły zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie boisko multifunkcyjne. Oddanie do użytku placówki planowane jest w 2018 roku.

Inwestycja realizowana jest w systemie „projektuj i buduj”. Przewiduje budowę nowoczesnej szkoły z salami gimnastycznymi, aulą oraz częściowo zadaszonym dziedzińcem. Całość zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaprojektowany budynek częściowo będzie trzy-, dwu- i jednokondygnacyjny. W części trzykondygnacyjnej  będzie się mieściła szkoła podstawowa, w dwukondygnacyjnej – sale gimnastyczne z widownią na 100 osób, a w najniższej – oddziały zerówkowe.

– Będzie to nowoczesny, przestronny obiekt edukacyjny, który pozwoli uczyć się dzieciom i pracować kadrze pedagogicznej w naprawdę komfortowych warunkach – mówi Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego

MS 17/2017, 26 października 2017