DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Bieg w hołdzie Powstańcom


Pozytywna energia, uczciwa i zdrowa rywalizacja, historia, patriotyzm oraz pamięć o żołnierzach i ludności cywilnej Powstańczej Warszawy – wszystko to połączyło prawie 130 uczestników II Biegu Pamięci Powstańczej Warszawy, który w minioną niedzielę odbył się w Piastowie – na dystansie 4 i 8 km.

Wśród kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły:

  • na dystansie 4 km: I – Monika Jusińska, II – Marta Jusińska, III – Dorota Kamień;
  • na dystansie 8 km: I – Anna Szewczykowska, II – Agata Pietraś, III – Magdalena Dobaj-Zerek

Wśród mężczyzn na podium stanęli:

  • po biegu na 4 km: I – Paweł Krochmal, II – Tomasz Mikulski, III – Daniel Żochowski;
  • po biegu na 8 km: Krzysztof Wasiewicz, Andrzej Miedziejewski, Piotr Szczepański.

Po podsumowaniu, w klasyfikacji drużynowej najszybsza na dystansie 4 km okazała drużyna DZIUBA TEAM z Warszawy, a po 8 km Klub Kondycja z Piaseczna.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy i już dziś zapraszamy 12 listopada do udziału w Biegu Niepodległości, podczas którego dalej historia i pamięć łączyć się będzie ze sportem. 

Każdy z uczestników Biegu otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy zostali nagrodzeni dodatkowo okolicznościowymi pucharami, książkami, plecakami i koszulkami. Po biegu można było posilić się pyszną grochówką oraz owocami.

Obok rywalizacji sportowej w parku im. Sokorskich lekcji patriotyzmu i historii udzielały grupy rekonstrukcyjne, a Fundacja „Sprzymierzeni z GROM” prezentowała sprzęt Jednostki Specjalnej GROM, m.in. ten, który jest używany w wielu misjach zagranicznych.

Oprac. A. Lorens 

MS 16/2017, 12 października 2017
Zdj. M. Nowicka i P. WojtczakBiegi historyczne – dystanse dla każdego


Chcemy ideę Biegu Pamięci Powstańczej Warszawy wpisać na stałe do miejskiego kalendarza imprez. Na podstawie doświadczeń tego biegu oraz Biegu Chrztu Polski, który organizowaliśmy rok temu, stworzyliśmy cykl imprez, które łączą bieganie z przypominaniem o ważnych wydarzeniach historii Polski. I dlatego w tym roku odbyła się pierwsza edycja cyklu biegowego Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. W tym roku mamy 5 biegów, a w przyszłym roku planujemy w cyklu rocznym 9 – podsumował Grzegorz Szuplewski. Wymienił m.in. planowany po raz kolejny Bieg Mazurka Dąbrowskiego, Bieg Solidarności, Bieg Bitwy Warszawskiej. Podkreślił, że odbędą się one na krótszych dystansach (rok wydarzenia przeliczany jest na metry), aby zachęcić do uczestnictwa biegaczy o różnym stopniu zaawansowania z wszystkich grup wiekowych.

12 listopada tegoroczny cykl kończymy Biegiem Niepodległości na dystansie 5 km, przewidujemy też krótsze dystanse dla mniej przygotowanych – zaprasza burmistrz Piastowa.


Agnieszka Gorzkowska

MS 16/2017, 12 października 2017