DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

URSUS. Koncert Jubileuszowy 15-lecia Szkoły Muzycznej Yamacha


„Bawmy się muzyką”


W piątek, 12 maja 2017 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” odbył się uroczysty koncert Jubileuszowy z okazji 15-lecia Szkoły Muzycznej Yamaha z Ursusa. Wydarzenie objęli Patronatem Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus Pan Henryk Linowski i Burmistrz Dzielnicy Ursus Pani Urszula Kierzkowska.

Szkoła Muzyczna Yamaha w Ursusie to placówka, która należy do jednej z największych systemów edukacji muzycznej na świecie, skupiających rocznie około 700 tys. uczniów. Od momentu otwarcia pierwszej Szkoły Muzycznej Yamaha w 1954 r. w Japonii liczba absolwentów sięga prawie 5 milionów. Do dyspozycji uczniów pozostaje 20 tys. nauczycieli w ponad 6 tys placówek na całym świecie. System edukacji YAMAHA pragnie rozbudzić uzdolnienia muzyczne osób w każdym wieku, poczynając od najmłodszych, a w celu dalszego rozwoju umiejętności muzycznych, oferuje szeroki zakres ciągłego wsparcia w formie nauczania. Szkoła Muzyczna Yamaha z Ursusa przez 15 lat swojej działalności wykształciła około 2 tys. uczniów, a wśród jej absolwentów jest wielu wybitnych muzyków kontynuujących muzyczną drogę na uniwersytetach muzycznych.

Blisko 30 koncertów w ciągu 15 lat

Koncert Jubileuszowy był uwieńczeniem cyklu około 30. koncertów, które w latach 2002–2017 odbyły się w gościnnym Ośrodku Kultury ,,Arsus’’. Uroczystość przebiegła w miłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Po wdzięcznych występach dzieci z Przedszkola Delfinki zaprezentowali się uczniowie szkoły, przedstawiciele poszczególnych klas: śpiewu, instrumentów klawiszowych, fletu prostego, gitary klasycznej i elektrycznej oraz perkusji. W ich wykonaniu można było usłyszeć przepiękną muzykę w różnych stylach i o różnym charakterze. Uwieńczeniem koncertu były brawurowe występy Gości Specjalnych – Młodzieżowego Zespołu Tanecznego z Broadway School Pani Agnieszki Grzesik z Ursusa oraz międzypokoleniowego Chóru Miasta Grójec pod dyrekcją Pana Jarosława Praszczałka. Występy te wzbudziły zachwyt wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Statuetki i nagrody dla najwytrwalszych

Emocjom nie było końca. Wielką radość sprawiła dzieciom zorganizowana pod koniec koncertu Loteria Fantowa, oraz degustacja okazałego Tortu Urodzinowego. Następnie podziękowania za krzewienie kultury muzycznej dla dyrektorki szkoły muzycznej Pani Moniki Narożniak przekazali Pani Beata Żeromska – Dyrektor Gimnazjum nr 132 w Ursusie – oraz Pan Marek Karwański – Dyrektor Generalny Centrali Szkół Yamaha w Polsce. Uroczystą Galę zakończyło rozdanie okolicznościowych medali dla wszystkich uczniów oraz statuetek i nagród dla najwytrwalszych uczniów, którzy w Szkole Muzycznej Yamaha w Ursusie uczą się ponad 8. lat. Nagrodzeni to Ewelina Białek, Michał Kosiński, Adam Kłos, Zuzanna Seweryn oraz Krzysztof Koczkodaj. Koncert zakończyło wspólne wykonanie piosenki z repertuaru Budki Suflera – ,,Piąty Bieg’’.


Życzymy Szkole Muzycznej Yamaha z Ursusa kolejnych 15 lat dalszych sukcesów i radości płynącej z muzykowania.

Agnieszka Gorzkowska

MS 9/2017, 25 maja 2017 r.