DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wyniki konkursu angażującego społeczności do głosowania – 2 przedszkola z Pruszkowa dostaną oczyszczacze powietrza

25 oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli

Do 30 marca do godz. 16:00 internauci mogli głosować na przedszkola oraz żłobki z całej Polski, aby pomóc placówkom w walce o 25 oczyszczaczy powietrza. Walka była zacięta. O nagrody starało się ponad 2100 placówek z całego kraju. Przedstawiamy dwóch zwycięzców z naszego regionu. W szranki stanęła pokaźna ilość placówek z naszych okolic.

Konkurs to przedsięwzięcie marketingowe firmy Electrolux Poland Sp. z o.o. – Celem jest promowanie wolnego od zanieczyszczeń powietrza w miejscach, gdzie przebywają dzieci – tłumaczy na stronie konkursu organizator. Za pośrednictwem Internetu na stronie przedszkolabezsmogu.pl można było zgłaszać bezpłatnie placówkę wpisaną do właściwych ewidencji lub rejestrów działających na terenie Polski. Formularz zgłoszeniowy mogła wypełnić każda pełnoletnia osoba, związana ze zgłoszonym przedszkolem lub żłobkiem (pracownicy, rodzice i rodziny dzieci uczęszczających do danego przedszkola lub żłobka).

Kto dostanie oczyszczacz?

W okresie trwania konkursu, czyli od 6 marca do 30 marca do godz. 16:00, każdy głosujący mógł oddać jeden głos na dane przedszkole lub żłobek w ciągu jednej godziny na stronie  przedszkolabezsmogu.pl. Już wiemy, które z 25 placówek otrzymały największą ilością głosów w rankingu. Do nich właśnie powędrują oczyszczacze powietrza ELECTROLUX EAP450 o wartości 1 690 zł brutto. Urządzenie na wychwytywać do 99,97% zanieczyszczeń wielkości do 0,3 µm, w tym pyły szkodliwe dla zdrowia PM10 i PM2.5, wirusy i bakterie, pyłki kwiatowe oraz inne alergeny. Czwartą pozycję z naszego regionu zajęła placówka Mali Olimpijczycy (ul. Akacjowa 1, Pruszków). Na szesnastym miejscu znalazło się Niepubliczne Przedszkole Kraina Cudów (ul. Stalowa 28/30, Pruszków). Obie placówki jeszcze w trakcie trwania konkursu przez długi czas utrzymywały się w pierwszej „25” i… dotrwały tak do końca.

Walka była zacięta

Z Pruszkowa w konkursowe szranki stanęło (łącznie z wymienionymi wcześniej) 25 placówek. W Piastowie zgłosiło się 8; w Ożarowie Mazowieckim – 7; w Dzielnicy Ursus – 17 (niepubliczne). Warto w tym miejscu przypomnieć, że m.st. Warszawa przeznaczyło pod koniec ub. roku pieniądze na zakup oczyszczaczy powietrza do 350 warszawskich przedszkoli.

W podobnym czasie opublikowany został raport przygotowany przez Greenpeace i Fundację 13. Wynika z niego, że ponad 60 proc. przedszkoli położonych jest na terenach o jakości powietrza nie spełniającej obowiązujących w Polsce norm, zaś przekroczenia norm określonych przez Światową Organizację Zdrowia występują w otoczeniu wszystkich przedszkoli

Wyniki zostały oblikowane na stronie przedszkolabezsmogu.pl

 

Agnieszka Gorzkowska

MS 8/2017, 26 kwietnia 2018