DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Cuda wianki w Michałowicach

W sobotę 15 czerwca przy zbiornikach retencyjnych w Michałowicach miał miejsce piknik Cuda Wianki zorganizowany przez zarządy osiedli Michałowice i Komorów, oraz sołectwa Michałowice-Wieś, Opacz Mała i Reguły.

Impreza rozpoczęła się wczesnym popołudniem na polu między Sokołowem a Michałowicami. Czerwcowy skwar łagodziły kurtyny wodne ustawione przez strażaków OSP. Impreza toczyła się wokół kilku konkursów – zawodów drużynowych i konkursu na najpiękniejszy wianek. W zawodach uczestnicy musieli pokonać drużynowy slalom na nartach (cała drużyna na dwóch nartach), później wbijali gwoździe jak najmniejszą liczbą uderzeń, ścigali się z jajkami na łyżkach i rzucali kaloszem do celu. W tym konkursie po laury sięgnęła drużyna z Komorowa, a nagrodą był „uśmiech pani wójt odciśnięty w betonie uzbrojonym”.

Taka sama nagroda czekała na twórców najpiękniejszego wianka. Tutaj laureat wyłoniony został w drodze głosowania, w sumie zagłosowało 186 osób, a najpiękniejszy wianek zdaniem głosujących zrobili przedstawiciele osiedla Michałowice, za co również zdobyli „uśmiech pani wójt”.

Jedną z większych atrakcji pikniku był pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony wspólnie przez Ratowników PZM i Straż Pożarną. Najpierw ratownicy pokazali jak udzielić pierwszej pomocy, jak wyciągnąć bezpiecznie poszkodowanego z samochodu. Na koniec Strażacy pocięli starego forda, a najmłodsi ochotnicy OSP efektownie zalali go pianą.

Impreza zakończyła się w okolicach godziny 19 grillem. Później jeszcze trzeba było posprzątać, co nie było przyjemne z uwagi na atak chrabąszczy majowych, które za nic miały fakt, że jest już koniec czerwca, a później szturm na sprzątających przypuściły hordy komarów, które wcześniej skwar i wiatr zmuszał do siedzenia w kryjówkach.

Tekst i zdjęcia Marcin Bójko

MS 11/2019, 27 czerwca 2019